יום רביעי י"ד באייר תשפ"ד 22/05/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

בד''ה: הרבנית מרת אהובה ברמן ע''ה

בני ברק: בערב שבת הלכה לבית עולמה לאחר מחלה קשה, הרבנית מרת אהובה ברמן ע"ה, בתו של מרן הסטייפלער זי"ע ואשת חבר לגאון רבי מרדכי שלמה ברמן זצ"ל. המנוחה היא אחותו של מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א

ישראל אייזן ב' בסיון תש"ע - 15/05/2010 21:31
ברוך דיין האמת: בערב שבת נפטרה בבית הרפואה 'מעיני הישועה' הרבנית הצדקנית מרת אהובה ברמן ע''ה בתו של מרן בעל הקהילות יעקב הסטייפלער זי''ע ואשת חבר להגאון הגדול רבי מרדכי שלמה ברמן זצ''ל מראשי ישיבת פוניבז' המנוחה ע''ה היא אחותו של מרן הגר''ח קנייבסקי שיבלחט''א.

בשנה האחרונה חלתה ל''ע במחלה הנוראה וקיבלה את ייסוריה באהבה, ובערב שבת פרשת במדבר השיבה את נשמתה ליוצרה למגינת לב בני משפחת המורחבת ' כשהיא בת 77 בפטירתה.                                                                                           

בחייה שיכלה את בנה הגאון רבי אברהם ישעיהו זצ''ל מר''י כנסת מאיר, ואת בתה הרבנית גינזבורג ע''ה.
 
הותירה אחריה את אחיה מרן הגר''ח קנייבסקי חתניה הגר''א כהנמן, הגר''א גינזבורג, הגר''ק אדלר,  ובניה הרבנים הגאונים: רבי חנוך, רבי משה, רבי חיים פרץ, רבי יצחק יהודה, רבי יוסף, ורבי שמריהו, ועוד חתנים גדולי תורה ויראה.
 
בעקבות פטירתה לא יגיע הגר''ח קנייבסקי לחתונת נכדו הצפוייה להתקיים ביום שני השבוע.
 
מסע הלווייתה יצא במוצש''ק בשעה 22:00 מביתה ברחוב סעדיה גאון 11 בבני ברק, בדרכה לבית החיים פוניבז' בב''ב, שם תטמן למנוחת עולמים.

בשבת התקיימו בביתה כל התפילות בהשתתפות צאצאיה הרבים.
 
תהא נשמתה צרורה בצרור החיים