יום רביעי י"א בתמוז תשפ"ד 17/07/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

סיום הרמב"ם בישיבת חב"ד 'חזון אליהו' תל אביב

סיום מחזור ה-כ"ח ותחילת לימוד מחזור ה-כ"ט בספר היד החזקה להרמב"ם נערך בישיבת חב"ד ליובאוויטש "חזון אליהו" בתל אביב. חגיגת הסיום שולבה יחד עם ערב זיכרון

ישראל אייזן, כ"ב באייר תש"ע - 06/05/2010 15:43
סיום מחזור ה-כ"ח ותחילת לימוד מחזור ה-כ"ט בספר היד החזקה להרמב"ם נערך בישיבת חב"ד ליובאוויטש "חזון אליהו" בתל אביב.

חגיגת הסיום שולבה יחד עם ערב זיכרון במלאות אחד עשר שנים לפטירתו של עו"ד ר' אליהו מירון ע"ה, אשר על שמו נקראת הישיבה. בחגיגה, שאורגנה ע"י הרב לוי וולף מנהל הישיבה, השתתפו תלמידי הישיבה, אברכי הכולל, בני משפחת מירון ואברכים בני תורה מרחבי העיר.

הרב שאול רייצעס, ר"מ בישיבה, הנחה את הערב ונשא סקירה מקיפה אודות תקנתו של הרבי מליובאוויטש ללמוד רמב"ם, ואודות יום היארצייט של ר' אליהו מירון ע"ה. לאחר דברי הפתיחה צפה הקהל במראות קודש מסיום הרמב"ם הראשון שהרבי ערך בהתוועדות י"א ניסן ה'תשמ"ה.

הרב יוסף גליקסברג שליט"א, רבה הראשי של העיר גבעתיים וחבר מועצת הרבנות הראשית, נשא את הנאום המרכזי. שעה ארוכה הוא דן בדברי הרמב"ם.

את סיום מחזור ה-כ"ח ערך שליח הרבי לתל אביב, הרב יוסף גערליצקי. בסיום דבריו הודה לבני משפחות מירון וסקורניק על תמיכתם בישיבה זה כבר עשר שנים.

את פתיחת המחזור ה-כ"ט ערך ראש הישיבה, הרב מאיר אריה שמערלינג, ואת דבר משפחת מירון הביא הבן, ר' מרדכי מירון, שהעלה קווים לדמותו של אביו ר' אליהו ע"ה.

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]