יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

הגר"א ברלנד: לא נוסעים ברכבים פרטיים!

ראש מוסדות 'שובו בנים' וממנהיגי חסידות ברסלב, הגר"א ברלנד שליט"א, הורה לקהל חסידיו שלא לנסוע בל"ג בעומר למירון באמצעות רכבים פרטיים, ולא דרך כביש 90 (הבקעה). 'שובו בנים' תסבסד אוטובוסים לבני הקהילה - כל הפרטים

ישראל אייזן, י"ג באייר תש"ע - 27/04/2010 17:35
הגר"א ברלנד שליט"א, ראש מוסדות 'שובו בנים' וממנהיגי חסידות ברסלב, הורה לקהל עדת חסידיו שלא לנסוע בל"ג בעומר למירון באמצעות רכבים פרטיים, ולא דרך כביש 90 (הבקעה).

זאת, בשל האירוע הטראגי שאירע בל"ג בעומר אשתקד, בעת שחזרו אנשי קהילתו ממעמד ההדלקה בציון הרשב"י. תאונת דרכים מחרידה בכביש הבקעה גרמה למותם של שישה מבני הקהילה ובתוכם שלשה ילדים רכים ז"ל.

בעקבות כך, מורה הגר"א ברלנד בשיעוריו האחרונים לאלפי תלמידיו שלא לנסוע ברכבים פרטיים למירון. 'שובו בנים' תסבסד לבני הקהילה אוטבסים במחיר מוזל, למבוגר 35 שקלים ולילד 25 שקלים. האוטבסים של הקהילה לא יעברו בכביש הבקעה, כהוראת הרב ברלנד.

מעמד ההדלקה של קהילת 'שובו בנים' תיערך בליל ל"ג בעומר, בשעה 2 בלילה, ברחבה האחורית של הציון, בהשתתפות אלפים. לקראת עלות השחר, יערוך הרב ברלנד חלאקה לילדי הקהילה, כאשר מקהלת ילדים תנעים את המעמד.