יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

אירועי ל"ג בעומר תש"ע בקבר שמעון הצדיק בירושלים

כמידי שנה גם השנה יחוגו רבים את ל"ג בעומר במתחם קבר שמעון הצדיק בירושלים. אלפים צפויים להשתתף בתפילות ובחגיגות במקום בניצוחו של ארגון "חסדי יוסף"

יעקב בלוי י"ב באייר תש"ע - 26/04/2010 18:32

דורות על דורות נהגו רבים מבני ירושלים שלא יכלו לעלות מירונא ביום ההילולא בל"ג בעומר, להגיע למערת התנא שמעון הצדיק זי"ע בירושלים כשרבים נוהגים שם לערוך שם את אירוע ה'חאלאקה' לבנם בן השלוש ולאחר מכן מכבדים את המתפללים במיני מאפה ושתיה, תוך תפילה לזכות מחתן ה'חלאקה' רוב נחת יהודי.

מוסדות 'שמעון הצדיק', שהוקמו לפני עשרות בשנים ע"י הרה"צ רבי יוסף אליהו דייטש ע"ה, מארגנים גם השנה את ההילולא במקום, כפי שהם לוקחים תחת חסותם כל השנה את התפילות, השיעורים והאירועים. על פעולות הארגון מנצח איש החסד הרה"ח ר' משה דייטש, יו"ר מוסדות החסד הוותיק בירושלים "חסדי יוסף".

במוצש"ק תערך בעז"ה במקום 'הדלקה מרכזית', בהשתתפות רבנים חשובים, כשברקע תלווה תזמורת חסידית במשך כל הערב  וביום למחרת. המארגנים מבטיחים כי כיבוד קל יחולק לכל הבאים.

סדרנים וכוחות הבטחון יהיו פרוסים בדרכים ובמתחם כולו, כאשר דרך מהדרין תוביל את הבאים הרבים לאורך כל הדרך, תוך עזרה ושיתוף פעולה עם המשרד לפיתוח המקומות הקדושים, ע"י המנכ"ל הרב יוסף שווינגר.

טוג
 [צלם]

טוג
 [צלם]