יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

הגרצ"ש רוזנבלט שליט"א בביקורי חג

הגרצ"ש רוזנבלט, מקימם של שני בתי הוראה בבני ברק במהלך החודש האחרון, נכנס במהלך ימי החג להתברך מפיהם של גדולי ישראל

אבי גרינפלד, כ"ב בניסן תש"ע - 06/04/2010 15:40
כזכור, דווח ב"טוג" על הקמתם בשבועות האחרונים של שני בתי הוראה בבני ברק בבית הכנסת "לדרמן" ובישיבת "תפארת ציון" בראשות הגאון רבי צבי שבח רוזנבלט שליט"א ובנשיאות הגאב"ד הגר"נ קרליץ שליט"א, ובעידודו והכוונתו של הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א.

בעקבות כך נכנס  במהלך ימי החג הגאון רבי  צבי שבח שליט"א להתברך מפיהם  של גדולי ישראל, ראשונה ביקר בביתו  של הגרמ"י לפקוביץ' שליט"א שקיבלו בחמימות רבה והושיבו בשמחה באומרו כי זכות עצומה כזו להקים את בתי ההוראה לא לחינם נפלה בחלקו של הגרצ"ש, בנוסף אמר לו מרן הגרמי"ל כי יסכים להיות לו לעזר ובכל עת יוכל לפנות אליו לקבל הכוונה.

משם פנה הגרצ"ש שליט"א לביתו של מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א שקיבלו בפנים קורנות ושוחח איתו ארוכות, כאשר בין הדברים אמר לו כי אף אם היו לו "עוונות" מהם חשש, ברי לו כי זכות הקמת בתי ההוראה כיפרה עליהם, מרן שליט"א ליוה את הגרצ"ש בצאתו ואיחל לו שיצליח הלאה להרחיב את פריסת בתי ההוראה בבני ברק ומחוצה לה.