יום רביעי ז' בניסן תשפ"ג 29/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

פורים אצל "המשגיח"

המשגיח הגה"צ ר' דן סגל נשא דברי חיזוק למאות מבאי ביתו במהלך יום הפורים. קרא פרקי תהילים בציבור וביאר באריכות המושג "כיפורים כ-פורים"

אברהם גרינפלד, י"ז באדר תש"ע - 03/03/2010 17:01
כמדי שנה בשנה צבאו מאות מתלמידיו ומשומעי לקחו על ביתו של המשגיח, הגאון הצדיק ר' דן סגל שליט"א, כאשר הם כמהים לשמוע דברי חיזוק מיוחדים ואקטואליים.

כבר בליל הפורים היתה נהירה המונית, כאשר המשגיח קורא פרקי "שיר המעלות" בציבור, ומסביר את גודל היום וקדושתו, ורק בשעות הקטנות של הלילה פרשו אחרוני התלמידים לביתם.

במשך היום הגיעו מאות לקבל מוסר, והמשגיח ביאר באריכות את משמעות המושג "כיפורים כ-פורים" כאשר יום כיפור נמשל ליום הפורים בחשיבותו, ועד כמה יש לדעת לנצל את חשיבות ימי הפורים ולאגור בהם מטען רוחני. המשגיח סיים את דבריו באומרו כי שומה עלינו ליטול דוגמא מגדולי הדורות הקודמים כיצד שמרו על הפורים ומיצו אותו לתועלת רוחנית.