יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

יהודי אימץ יהודי בתוכנית ערבים - היתומים הטריים יקבלו תמיכה לחתונתם

איש יקר אימץ ידיד בתוכנית הערבים, הידיד נפטר, יתומיו יקבלו תמיכה לנישואין

יוחנן וייסברג, י' באדר תש"ע - 24/02/2010 11:55

בימים האחרונים הלך לעולמו אברך צעיר, אבא למס' ילדים שעדיין לא זכו להתחתן, מפני כבוד הבריות לא נפרסם פרטים מזהים, אך הסיפור שמענו אמש מאחד מבני המשפחה הקרובה.


לפני שנים אחדות רעשה הארץ עם יישום תוכנית 'ערבים' הידועה, אין כאן המקום להאריך בחשיבות העניין, אך באותם ימים החליט מישהו, שזכה לחתן את כל צאצאיו לחתום על תוכנית ערבים עבור ידיד וחבר, שעובד קשה למחייתו, אך בקושי גומר את החודש וזאת בנוסף לנישוי צאצאיו. היהודי חתם על התוכנית והזכויות נרשמו לטובת אותו ידיד וחבר.
 
ככה הדבר נמשך חודשים ארוכים, כשאף אחד אינו יודע ממעשה הצדקה הזה, גם לא החבר והידיד, בוקר אחד קם האבא לילדים ואינו מרגיש טוב, הוא פנה לרופא והתחיל לעבור סדרת בדיקות ואז הגיע הבשורה הקשה, האבא חולה במחלה הידועה, המצב לא טוב, ולא נשאר ע"פ דרך הטבע הרבה זמן לחייו.


באחד הימים הגיע אותו יהודי טוב וגומל חסדים טובות לבקרו בבית החולים, והוא רואה שהיהודי מאד מודאג ממצבו, הם נכנסו לשיחה אישית, ואז תוך כדי הדברים אומר לו האבא, מה יהיה עם ילדי? מי יחתן אותם? למה לא שמעתי בקולם של מרנן ורבנן וחתמתי לערבים? למה לא עשיתי את חובת ההשתדלות? היהודי מיד הרגיע אותו ואמר לו, הסר דאגה זאת מלבך, אני חתמתי עבורך ערבים.


האב החולה התחיל להודות לאותו יהודי, והבטיח לו לבקשתו לשמור על פרטיו בסוד, אך החולה חזר ואמר לחבריו וידידיו בכל התקופה, שמדבר אחד הוא רגוע, יהיה כסף לחתן את ילדיו.


היהודי נפטר בימים האחרונים, ואכן נסגרה עבור צאצאיו קרן שתספיק בעזרת השם לחתן את הילדים בדרך כבוד.