יום ראשון ט"ז באדר תשפ"א 28/02/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

500 נערים מ-30 תלמודי תורה נבחנו על הלכות תפילין

מפעל "שערי הוראה" חילק ספרים בשווי 200 ש"ח לילדים שהצטיינו במבחן על הלכות תפילין

יוחנן וייסברג, ה' באדר תש"ע - 19/02/2010 12:01

מעמד מרגש וסוחף התקיים באולם שבככר העצמאות בצפת. מאות נערים ישבו בסדר מופתי ובכבוד ראוי ונכון לכבוד התורה. קרוב לחמש מאות נערי בר מצוה הלומדים בשלושים תלמודי תורה ברחבי הגליל. קבלו סטים ספרים יקרי ערך אחר שהצטיינו במבחן על הלכות תפילין בשו"ע הרב, או משנ"ב.

הפרסים יקרי הערך, ספרים בשווי 200 ₪ לכל אחד, הוענקו בהוקרה לילדי החמד ע"י שערי הוראה, מפעל אדירים שזכה להגביר את מודעות בחורי הישיבות הקדושות להקדיש תשומת לב מיוחדת ללימוד הלכה. יצוין כי המפעל זכה שבראשו עומדים אישי ההלכה המפורסמים מגדולי מרביצי התורה בדורנו, ה"ה הגאון רבי נפתלי נוסבוים שליט"א והגאון רבי חיים שמרלר שליט"א. המקדישים את זמנם להגדיל תורה ולהאדירה.


את המעמד פארו בהשתתפותם רבני צפת, האדמו"ר מנדבורנא שליט"א, הרבנים הגאונים הגר"מ ביסטריצקי רב קהילת חב"ד בצפת, הגר"א קעניג רבה של חסידי ברסלב, הגרד"ז רייך רבה של קהילת צאנז, הגר"י קפלן הגר"ע ליזרוביץ דומ"ץ אור הגנוז, הגר"א ליברמן רבה של כנען, הגר"נ שטרן ר"י תורת חסד והגר"ח שמרלר רב ביהמ"ד צאנז רודניק נשיא מפעל התורה "שערי הוראה".

בחלוקת הפרסים []

  []

הגאון ר' אלעזר קעניג נואם []

הגרח שמרלר נואם, נראים  []

הגר''ח שמרלר עם הגאון ר' אלעזר קעניג רב קהילת ברסלב []

הנגיד הרב משה קליין מארה''ב מקבל תעודת הוקרה מאת הגר''ח שמרלר []

הנגיד הרב משה קליין מארה''ב נואם []

הספרים []

הרב ליזרוביץ דומ''צ אור הגנוז []

הרב מרדכי ביסטריצקי רב חסידי חב''ד בצפת נואם []

הרב משה אוחיון סגן ראש עיריית צפת נואם []

שולחן המזרח נראה האדמו''ר מנדבורנה צפת []

חלק מהילדים בכנס[]

  []

  []

ילד מאושר []

עם הספרים בידיהם []