יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

רב חיל האוויר בשיעור בספר 'אור החיים'

הרב משה, ראב"ד רב חיל האוויר, השתתף בשיעור המיוחד בספר אור החיים הק' המתקיים מדי שבוע בבית שמש

יוחנן וייסברג י"ט בכסלו תש"ע - 06/12/2009 18:07

כמדי שבוע מתקיים בבית שמש שיעור בספר הקדוש 'אור החיים', השיעור נמסר על-ידי הרה"ג רבי מנחם מנדל פומרנץ שליט"א, יו"ר מערכת עוז והדר.


מכון עוז והדר שקנה את שמו הטוב בהידור הספרים הקודשים, הוציא לאור לאחרונה את "חומש אור החיים" חומש עם פירוש "מאור אור" ו"מאורי החיים" המבאר את פירוש האור החיים על הפרשה, בטוב טעם ובחן, שכל בן תורה יכול ללמוד ולהבין, בראש צוות העורכים עמד המגיד שיעור הרה"ג רבי מנחם מנדל פומרנץ שליט"א.


השיעור מתקיים בכל יום שישי, ערב שבת קודש, בבית שמש, ובו משתתפים חברי המכון, ולעתים מגיעים אורחים ששמעו על השיעור המיוחד.


השבוע הפתיע הרב משה ראב"ד, רב חיל האוויר, והגיע להשתתף בשיעור, האורח התכבד בכבוד הראוי, וכובד לשאת דברי תורה. בסיום קיבל כמתנת הוקרה את הכרך החדש של חומש אור החיים.

אתרוג
הרב פומרנץ בשיחה עם רב חיל האויר [צלם]
אתרוג
הרב פומרנץ בשיעור [צלם]
אתרוג
בשיחה עם משתתפי השיעור [צלם]
אתרוג
  [צלם]