יום חמישי ג' באייר תשפ"א 15/04/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

העיר אנטוורפן מתחממת בצילם של הרבנים המתארחים בעיר

הערב ימסור שיעור האדמו"ר מראדז'ין שליט"א בענינין התכלת. לעיר מגיע גם האדמו"ר מסאסוב

יוחנן וייסברג י"ט בכסלו תש"ע - 06/12/2009 16:43

העיר הקרה אנטוורפן, מתעוררת לחיים רוחנים בימי החורף: אדמו"רים ורבנים חשובים מגיעים לשהות בעיר, במהלכה מבקרים בבתי האדמו"רים והרבנים, ומוסרים שיעורים בהיכלי התורה והתפילה.

ראשון האורחים היה המשפיע, הגאון החסיד רבי יצחק משה ארלנגר שליט"א, ששהה בעיר במשך שבוע ימים כשבמהלכם מסר מספר שיעורים ושיחות נלהבים. מרכזו של הביקור היה בליל שבת ובסעודה שלישית שאז נקבצו ובאו בני תשחורת ואברכים ששתו בצמא את דבריו.

בשבת שבתו בעיר אנטוורפן האדמו"ר מבערגזאס והאדמו"ר מראדזין ב"ב האדמו"ר מבערגזאס ערך את שולחנו בליל שבת בביהמ"ד בית מרדכי בהשתתפות רבים מתושבי העיר.

צפייה דרוכה אצל שוחרי תורה וחסידות, חובבי ההיסטוריה בעיר, לשיעור מיוחד שימסור הערב האדמו"ר מראדזין שליט"א בביהמ"ד קהל חסידים, בענין התכלת בציצית ע"פ שיטת זקינו.

היום (א') יגיע לעיר אנטוורפן האדמו"ר מסאסוב שליט"א, לביקור של ארבעה ימים. האדמו"ר מסאסוב שליט"א  מגיע לרגל שמחה אצל אחד מחסידיו, האדמו"ר יקבל את קהל עדתו לעצה ולברכה.

כמו כן ניכרת תכונה גדולה אצל חסידי וויזניץ בעיר לרגל שבת פרשת שמות שבו ישבות בעיר כ"ק הרה"צ רבי ישראל הגר שליט"א בן כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א.
שיא הביקור, אומרים העסקנים, יהיה במוצש"ק, בדינר המרכזי עבור תלמיד תורה דחסידי ויז'ניץ, אשר חנך לאחרונה בנין חדש ומפואר.

בנוסף, קיימת היערכות גדולה בקרב חסידי בית רוזי'ן, המתכוננים לביקורו המיוחד של כ"ק האדמו"ר מבאיאן שליט"א בשבת פרשת שקלים.