יום חמישי ג' באייר תשפ"א 15/04/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

התוועדות מרכזית לכבוד י"ט כסלו בירושלים

י"ט כסלו: רבני ומשפיעי חב"ד יתוועדו במוצאי שבת בבית הכנסת המרכזי של חסידי חב"ד במאה שערים

עקיבא גוטליב י"ז בכסלו תש"ע - 04/12/2009 12:50
במקומות רבים בעולם נוהגים חסידים ואנשי מעשה להתכנס להתוועדות-חסידים לכבוד י"ט כסלו, היום שבו "אור וחיות נפשנו ניתן לנו" בשחרורו ממאסר של קדוש ישראל כ"ק האדמו"ר הזקן הרב בעל התניא והשו"ע, רבי שניאור זלמן מליאדי זיע"א. אולם פנינת שכיית חמדה יש, בה מתוועדים חסידים שנה אחר שנה, לאורך כל הדורות, מאז ימי הגאולה עצמם ועד עצם היום הזה: זהו ה"בעל-התניא שול", בית הכנסת של חסידי חב"ד ברחוב "בעל התניא" בשוק מאה שערים בעיה"ק ירושלים תובב"א.

ואכן, ניחוח חסידי אוטנטי השתמר בין כותלי מקום מיוחד זה – שבסמוך לו ממוקמים משרדי מרכז החסד "כולל חב"ד לצדקת רבי מאיר בעל הנס באה"ק", המפעל הקדוש שהוקם ע"י בעל השמחה והגאולה למען רווחת עניי ארץ הקודש, ופעיל במשך 220 שנים ברציפות מעוררת השתאות.
גם השנה יתקבצו אדמו"רים, רבנים, משפיעים, חסידים וציבור גדול מכל שדרות עמך בית ישראל, להתוועדות מרכזית נלהבת לכבוד ולציון חג גאולת רבינו הזקן ממאסרו, והילולא רבה של כ"ק המגיד ממעזריטש זי"ע. ההתוועדות תתקיים בלילה שבין י"ט ו-כ' כסלו, החל מהשעה 8:00 בערב, בבית הכנסת ובית המדרש "בעל התניא".

"דבר מלכות" ישמיע הגה"ח רבי פנחס ליבוש הרצל, הדרן על הש"ס והתניא קדישא ע"י הגה"ח רבי זאב דוב סלונים שליט"א רב מרכז העיר ירושלים, סיום הש"ס ע"י הגה"ח רבי שמעון יעקובוביץ מחשובי המשפיעים, סיום ספר התניא קדישא ע"י הגה"ח ר' דוד ברנד וחזרת מאמר דא"ח ע"י הגה"ח ר' הלל רבינוביץ. בהמשך תתקיים בעז"ה במקום התוועדות חסידית בהשתתפות המשפיע הנודע הרה"ח ר' דוד אבא זלמנוב.

מפעל החסד "כולל חב"ד" אשר עמד במרכז פרשיית מאסרו של הגה"ק בעל התניא – עליו טפלו המלשינים עלילה כאילו הכספים שנשלחים לעניי ארץ הקודש מטרתם לחזק את השולטאן התורכי שלחם באותה עת כנגד רוסיה – זכה בס"ד לתנופה רבה במרוצת השנים, ונחשב כיום בין הבולטים והחשובים בארגוני החסד, עם קרנות סיוע ופרויקטים מגוונים המצילים חיים, תומכים ומסייעים לרבבות בכל רחבי הארץ. בין היתר מפעיל הארגון רשת בתי תמחוי, חלוקת סלי מזון, תמיכה באלמנות ויתומים, סבסוד מרפאות שיניים, עזר חתנים וכלות ועוד עשרות מסגרות סיוע.

כעת, ביום שמחתו של מייסד ונשיא כולל חב"ד – מארגן כולל חב"ד התוועדויות בכל רחבי ירושלים וסביבותיה. בלוחות המודעות ובבתי הכנסת מתפרסמים מועדי ההתוועדויות אליהם מוזמן כל יהודי לבוא ולהתאחד סביב אור תורתו ודרכו הייחודית של בעל הגאולה, להתחזק ב"שבת אחים גם יחד" ולזכות לשפע ברכה והצלחה בכלל ובפרט.
 1. 1. יש לכם טעות ההתועדות במאה שערים יהיה ביום א' אור לכ' כסלו [לל"ת]
  מנחם 06/12/2009 00:53