יום חמישי ג' באייר תשפ"א 15/04/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

בוגרי "לב לאחים" מאשקלון אצל מרן הגר"ע יוסף שליט"א

נערי "לב לאחים" מאשקלון זכו להיכנס למעונו של מרן הגר"ע יוסף שליט"א ולקבל את ברכתו הלבבית

אהרן רוט י"ז בכסלו תש"ע - 04/12/2009 13:46
משלחת נערים בראשותם של הרב יוסף בטיטו, הרב אבי גוטשטיין והרב אליעזר פלדמן, המנהלים את סניף "לב לאחים" באשקלון, עלתה לירושלים אל משכנו של מרן הגאון רבי עובדיה יוסף שליט"א, לחזות בפניו ולהתברך מפיו.

הנערים, שזו להם הפעם הראשונה בחייהם שהם זוכים לחזות את מרן פנים אל פנים, השכימו קום בשעת בוקר מוקדמת, והזדרזו לתפילת שחרית בבית הכנסת של מרן שבשכונת "הר-נוף" בירושלים.

מזה שנים, הנהיג מרן הגר"ע יוסף שליט"א קבלת קהל במעונו מיד אחרי תפילת שחרית. פעילי "לב לאחים" באשקלון, ששמעה של פעילותם הענפה בקירוב רחוקים יצאה זה מכבר, ביקשו להיכנס אל מרן שליט"א יחד עם נערים שקיבלו עליהם רק לאחרונה עול תורה ומצוות.

לשם כך, הזדרז הרב יוסף בטיטו לפנות לידידיו בבית מרן הגר"ע יוסף שליט"א, והסביר את החשיבות הגדולה בכך שיכנסו הנערים למרן כבר כעת, כאשר קיבלו על עצמם עול תורה ומצוות. דבריו של הרב בטיטו, המוערך מאוד בביתו של מרן הגאון רבי עובדיה יוסף שליט"א, עשו רושם על המשמשים בקודש, ואלו מצידם, בשל נחיצות הענין, מיהרו לקבוע מועד בו יתקבלו הנערים.

בביקורם אצל מרן הגר"ע יוסף, פנה מרן אל הנערים, התעניין במעשיהם ועודד את רוחם להמשיך ולהתעלות. "הרב דיבר איתנו כמו אבא", שח אחד הנערים כשהוא אחוז התרגשות בצאתו. "הפנים של מרן עם אור גדול", שח נער אחר כשהוא מלא התפעלות מהמפגש המרגש.

כאשר נכנס הרב בטיטו אל מרן, פנה אליו מרן באהבה ובחיבה גדולה, תוך שהוא טופח על פניו לאות הוקרה והערכה על פעולותיו הגדולות: "אשריך רבי יוסף, אשריך", אמר מרן והוסיף: "חזק ואמץ! ויהי ה' את יוסף ויהי איש מצליח".

בסיום הביקור אצל מרן שליט"א, הלכו הנערים לביקור בלשכתו הגאון רבי דוד יוסף שליט"א, בנו של מרן שליט"א, שדיבר איתם על מעלת לימוד התורה, וגילה בפניהם את ידיעותיו הרחבות בהיסטוריה ובכך רצה להוכיח לנערים, כי גדול בישראל יכול להיות גם כזה שבקי בשאר חוכמות.

הרב אליעזר פלדמן המנצח על פרויקט החברותות בארגון "לב לאחים", אומר, כי כבר בימים אלה שוקדים בארגון על העליה הבאה לביתו של מרן הגר"ע יוסף שליט"א, והפעם עם קבוצת נערים אחרת.

שמעון כהן
 [צלם]
שמעון כהן
 [צלם]