יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

ההכנות לחגיגות יום ההצלה בסאטמאר שבוע הבא בעיצומן

האירוע המרכזי ה-60 יתקיים בראשות כ"ק האדמו"ר מסאטמאר באולמי סטיינערס קאמפלעקס בויליאמסבורג

יוחנן וייסברג י"ז בכסלו תש"ע - 04/12/2009 10:49

שבוע הבא כ"א בכסלו יציינו קהל חסידי סאטמאר בכל רחבי העולם את חגיגות יום ההצלה ה-65 להצלתו של כ"ק האדמו"ר בעל הדברי יואל מסאטמאר זי"ע, שניצל מציפורני הנאצים ימ"ש ביום זה כשעבר את הגבול למדינת שווייץ.

משנת תש"י עד לשנה זו, כל שנה חוגגים ביום כ"א בכסלו בכל ריכוזי סאטמאר ויום חג הוא להם.

בחצר סאטמאר מציינים את דברות קדשו של כ"ק האדמו"ר בעל הברך משה זי"ע שציין כי ניצל מגיא ההריגה בחודש אייר, אך לא ראה לנכון לעשות שום אירוע וחגיגה ביום ההצלה שלו. זאת מאחר ובלי הצלתו של דודו האדמו"ר הדברי יואל זי"ע לא היה ערך להצלתו שלו עצמו, מאחר ולא היה מי שיציל את היהדות החסידית ברחבי ארה"ב. בשל כך נחגג יום ההצלה רק בכ"א כסלו.ולכן חוגג רק ביום כ"א כסלו.

השנה תהיה זו השנה ה-60 שחוגגים בחצר סאטמאר את היום, והשנה הרביעית שיום ההצלה נחגג תחת הנהגתם של כ"ק האדמו"רים מסאטמאר שליט"א.


בריכוזי החסידות ברחבי העולם יתקיימו סעודות הודיה לכבוד היום, ובמרכזי הקהילות בארצות הברית יפארו האדמורי"ם את הסעודות בהשתתפותם.


המעמד המרכזי יתקיים בסימן "ובשנה הרביעית יהיה כל פריו קודש" בראשות כ"ק האדמו"ר מסאטמאר שליט"א באולם ענק בתוך השכונה היהודית ווילאמסבורג באולם "סטיינערס קאמפלעקס" ליד הביהמ"ד הגדול של סאטמאר בווילאמסבורג ובשילוב עם הדינר השנתי לטובת מוסדות סאטמאר בווילאמסבורג.


ברשת מוסדות סאטאמר בויליאמסבורג מתחנכים כהיום מעל חמשת אלפים תלמידים בנים ובנות. עלות החזקת המוסדות בשנה מוערך בסכום עתק של 20 מיליון דולר.


המעמד הגדול יתחיל בשעה 6:30 בערב, לנואם הכבוד כובד הגאון רבי דוד שוסטל שליט"א מראשי ישיבת בית מדרש גבוה דלייקווד, כמו כן ישא דברים הרה"צ רבי מנחם מנדל טייטלבוים שליט"א אב"ד סאטמאר וויליאמסבורג.


את המשא המרכזי ישא האיש על העדה, כ"ק האדמו"ר מסאטמאר שליט"א, שבכל שנה נוהג ביום זה לנאום שעה ארוכה כשהקהל הגדול מאזין בשקיקה, לשמוע את דבר ה', יצוין, שכ"ק האדמו"ר מסאטמאר שליט"א בשנים האחרונות מדבר באירוע מרכזי זה על תוכניותיו לשנה הקרובה, כשלפני שנתיים בישר על הכשרות המהודרת ועל החומרות במצות, שנה שעברה עורר ותיקן תקנות בעניניי חסכון בנישואין.

 [צלם]