יום שלישי כ' באייר תשפ"ד 28/05/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

רבי יצחק קרינאול זצ"ל

מראשי הקהילה החרדית בציריך שבשווייץ

יוחנן וייסברג ד' בסיון תשס"ט - 27/05/2009 16:29
הלם בקהילה החרדית בציריך שבשוויץ. היום (ד') נסתלק לבית עולמו הגאון רבי יצחק קרינאול זצ"ל מציריך, מייסד וראש כולל לאברכים מצויינים "מחזיקי לומדי תורה" בירושלים, שנפטר מחלה קשה, והוא בן ע"ה שנים.
 
המנוח זצ"ל נולד לאביו רבי בערל קרניאול זצ"ל, המוכר בכינויו ר' בערל לעמברגר, לאחר שניהל את ישיבת 'מחזיקי לומדי תורה' בשטיבעל דחסידי בעלזא בלעמברג. רבי יצחק זצ"ל היה מוכר ומפורסם מאד, לאחר שכל גדולי הדור שנזדמנו לציריך התאכסנו בביתו, שם קיבלם במאור פנים.
הלווייתו של רבי יצחק קרינאול זצ"ל תצא מחר, ערב חג השבועות, מבית המדרש המרכזי דחסידי בעלזא בירושלים.
 
הותיר אחריו את אלמנתו, בנים, חתנים ונכדים ההולכים בדרכו ומשמשים כמרביצי תורה. בניו: ר' שמחה מארה"ב, הג"ר בערל - ר"מ בישיבת 'צור יעקב' טלז, הג"ר יהושע - ר"מ בישיבת בעלזא ברחוב אגריפס בירושלים, הג"ר לייבוש - ראש כולל עיון בירושלים. חתניו: ר' יוסף שטרוסברג מציריך, ר' פנחס הורוביץ ר"מ בירושלים ור' בעריש פלדמן.