שבת י"ב בתמוז תש"פ 04/07/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

ברוך דיין האמת: הרה"ח רבי יוסף בריכטא זצ"ל

בירושלים נסתלק אחד מחשובי מרביצי התורה בישיבת "באר אברהם" סלאנים, והוא בן נ"א שנים

ישראל כהנא ד' בסיון תשס"ט - 27/05/2009 11:03
טרגדיה בירושלים: בבית החולים "שערי צדק" נפטר הבוקר הרה"ח ר' יוסף בריכטא זצ"ל, מחשובי חסידי סלאנים בירושלים, והוא בן נ"א שנים.
 
הנפטר נולד בכ"ב תמוז תשי"ח, לאביו הרה"ח רבי משה שליט"א, בנו של איש ירושלים הרה"ח רבי מנחם מנדל בריכטא זצ"ל. בהגיעו לפרקו, נישא לרעייתו תחי', בת הרה"ח רבי מאיר שפירא שליט"א משכונת כרם אברהם בירושלים.
 
היה מאבני היסוד של ישיבת 'באר אברהם' סלאנים שהוקמה בשנת תשמ"ג, בה הרביץ תורה לתלמידים במהלך חצי יובל השנים האחרונות
 
כמי שקולו ערב ונעים, המשיך מסורת סבו הדגול, ושימש כבעל תפילה ובעל קורא בבית המדרש דחסידי סלאנים בירושלים, סמוך לביתו בקרית צאנז.
 
לפני מספר חודשים חלה במחלה הנוראה, ובימים האחרונים חלה הידרדרות חמורה במצבו. הבוקר נפטר בבית החולים. הותיר אחריו את האלמנה תחי' ותשעה יתומים, מהם ארבעה שלא נישאו עדיין.

הלוויתו יצאה בשעה 13:00 מבית הלוויות 'שמגר' דרך בית המדרש סלאנים ברחוב דורש טוב בדרכה להר המנוחות. שם הספידוהו חמיו, בנו, וכ"ק האדמו"ר מסלאנים שליט"א, שקרא לקהל להגביר פעלים בלימוד התורה הקדושה.