יום שלישי י"ב בסיון תשפ"ד 18/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

עצרת מספד לזכר הגאון רבי ברוך פינס זצ"ל

המונים ישתתפו הערב בעצרת מספד והתעוררות שתתקיים בביהמ"ד "דרכי איש" בבני-ברק

אבי גרינוולד י"ב בכסלו תש"ע - 29/11/2009 16:18
המונים צפויים להשתתף הערב בשעה 8:00 בעצרת מספד ונהי שתתקיים בביהמ"ד "דרכי איש" בבני ברק לזכרו של הגאון רבי ברוך פינס זצ"ל, חתנו של מרן הגאון רבי דוד פוברסקי זצוק"ל, ראש ישיבת פוניבז', שנפטר לפני שבוע וחצי לאחר תקופה ארוכה בה סבל מיסורים קשים.

דברי הספד ישאו הגאון הגדול רבי גרשון אדלשטיין שליט"א, מראשי ישיבת פוניבז', שהספידו גם בהלוייה ושהמנוח היה מראשוני תלמידיו בישיבת פוניבז' לפני למעלה מ-50 שנה, ובמשך השנים נועץ בו לכל אורך הדרך, ובהכוונתו אף מסר את שיעוריו הנודעים בישיבת "ירחי כלה".

כמו כן יספידוהו ידידיו המשגיח הגה"צ רבי דן סגל שליט"א, הגאון רבי יצחק הקר שליט"א, ראש ישיבת גרודנא באר יעקב. בנוסף ישתתפו בעצרת ראשי ישיבות ורבנים רבים, וביניהם גיסיו של הגאון המנוח זצ"ל, יבלחט"א הגרב"ד פוברסקי שליט"א מראשי ישיבת פוניבז' והגר"ש פוברסקי שליט"א מראשי ישיבת קול תורה..

בעצרת צפויים להשתתף גם רבים משומעי לקחו של המנוח זצ"ל, אשר הרביץ תורה במסגרת "ירחי כלה", ובמסגרת שיעור יומי מפורסם שהיה מוסר בב"ב.