יום שלישי י"ב בסיון תשפ"ד 18/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

כ"ק האדמו"ר מגור שליט"א ביקר במוצ"ש באשדוד

האדמו"ר מגור הגיע לנחם אבלים אצל משפחת פרידברג והשתתף בשמחת ה'חומש סעודה' לנכדו

יוחנן וייסברג י"ב בכסלו תש"ע - 29/11/2009 11:20

אמש לקראת השעה 8:30 הופיע בשערי העיר אשדוד כ"ק מרן האדמו"ר מגור שליט"א. מיד בהגיעו פנה לעבר ביתו של הרה"ג ר' ישראל מאיר פרידברג שליט"א, מחשובי חסידי גור באשדוד, היושב שבעה על פטירתו בטרם עת של בנו היניק וחכים כמר יצחק זושא ע"ה.

כ"ק האדמו"ר שליט"א אמר לאבלים בשם ה'אמרי אמת' זי"ע, שזו זכות גדול לנפטר להתנחם וכך גם לאבלים. לקבל ניחומים זה מצוה.

בהמשך סיפר הרה"ג רבי ישראל מאיר שליט"א לכ"ק האדמו"ר מגור שליט"א, ששבוע ימים לפני הפטירה היתה לו סתימת מעיים, והרגיש מאד לא טוב, והתקשר להזכיר בקודש פנימה דרך הגבאי הרב יצחק ברוידא שיחי'. כעבור מספר דקות הוטב מצבו של הילד והרגיש הרבה יותר טוב. בעקבות כך, שאל אותו הילד, האם זה נכון שהזכרת אותי אצל ברוידא? וכ"ק האדמו"ר מגור שליט"א חייך, וקם לברך ולנחם בברכת ניחומים.

לאחר מכן פנה לבית בנו הרה"צ ר' שלמה צבי שליט"א, שם נערכה שמחת 'חומש סעודה'. כ"ק האדמו"ר מגור שליט"א שהה בבית בנו כשעה וחצי, במהלכה השמיע כמה פעמים דברות קודש, בפני הקהל המצומצם שנכח במקום.

בין הדברים אמר כ"ק האדמו"ר מגור שליט"א, כי זוכר הוא עדיין את ה'חומש סעודה' שלו, ובשנים קדמוניות היו עושים מה'חומש סעודה' יותר רעש מאשר במעמד החלאק'ה.