יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

13 דקות של עת רצון מיוחד לתפילה ולישועה

בשעה 13:43 יתחילו 13 דקות של עת רצון מיוחדת לתפילה ולישועה, למען הכלל והפרט, כמובא בספרים קדמונים, שאחת לשבע שנים נפתח בשמים עת רצון לפעול ישועות ונצורות. זה הזמן לתרום כסף לצדקה ולהתפלל

יוחנן וייסברג ט' בכסלו תש"ע - 26/11/2009 13:13

בשעה הקרובה, וליתר דיוק בשעה 13:43, יתחילו רבבות יהודים לשאת תפילה לאדון כל, לישועה כללית ופרטית. התפילות ימשכו 13 דקות עד השעה 13:56, לנוכח שעת העת רצון הנדירה.

מקור הסגולה הוא בספר הקבלה "ברית מנוחה" של רבי אברהם ב"ר יצחק מרמון מספרד, שכותב על מסורת הקיימת שאחת לשבע שנים נפתח בשמים עת רצון מיוחד לפעול ישועות ונצורות.

לפי המופיע בספר הקבלה, שעת עת רצון מיוחדת זו, מתרחשת בשנה התשיעית למנין שנות היובל, בחודש התשיעי שהוא חודש כסלו, ביום התשיעי לחודש, ובשעה התשיעית.

לפי הלוח המקובל, הזמן המדויק הוא היום בשעה 13:43 ויימשך 13 דקות עד השעה 13:56.

גדולי הדורות בשנים קדמוניות היו עורכים תפילות בשעה זו, וגם השנה, צפוים רבבות לשאת תפילות בשעה זו.

 1. 4. המקור מהרמבן [לל"ת]
  המקור מהרמבן 27/11/2009 01:20
 2. 3. כמה תמיהות
  ספקן 26/11/2009 15:40
  ציטוט מהכתבה:
  "שאחת לשבע שנים נפתח בשמים עת רצון מיוחד לפעול ישועות ונצורות."
  זה לא כתוב שם!
  הציטוט הבא מדוייק יותר:
  "שעת עת רצון מיוחדת זו, מתרחשת בשנה התשיעית למנין שנות היובל, בחודש התשיעי שהוא חודש כסלו, ביום התשיעי לחודש, ובשעה התשיעית." (למעט חודש כסלו - גם זה לא כתוב שם).

  לכאורה מתוך לשונו משמע שמדובר דווקא על חודש תמוז (שהוא החודש התשיעי בשנה), ודווקא על השנה התשיעית ליובל, מה שלא מתאים בכלל לשנה זו!
 3. 2. מה הקשר לכסף?
  נחמי 26/11/2009 13:17
  למה בכל דבר צריך להכניס את עניין הכסף
 4. 1. מן הראוי היה לצרף את הלינק הבא
  צביקי 26/11/2009 13:17
  http://tog.co.il/he/Opinion.aspx?Id=27