יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

יצא לאור הספר מפסקי מרן הגרש"ז אויערבאך זצוק"ל בעניין השימוש בחשמל בשבת

הספר "מאורי אש" השלם, שכבש את השוק לפני שנים רבות, יצא לאור במהדורה חדשה ומפוארת

עקיבא גוטליב ח' בכסלו תש"ע - 25/11/2009 13:33
בימים האחרונים יצא לאור הספר שרבים ציפו לו "מאורי אש השלם" מאת מרן הגאון רבי שלמה זלמן אויערבאך זצוק"ל, בנושאי החשמל בהלכה, אחרי שיצא לאור בפעם הראשונה לפני 75 שנה.
 
לרגל הוצאת הספר, ביקרו המוציאים לאור יחד עם ראשי מערכת ספרי אור החיים – מפיצי הספרים, בביתו של בנו מרן הגאון רבי שמואל אויערבאך שליט"א והציגו בפניו את שני כרכי הספר החדש (1154 עמודים) בו אוצר בלום של הלכות, מאמרים ותשובות במהדורה מפוארת ומאירת עיניים.
 
מרן הגאון רבי שמואל אויערבך שליט"א, עיין בספרים זמן ממושך והודה ארוכות למוציאים לאור על העבודה המקיפה והמיוחדת הניכרת מכל עמוד ועמוד בשני הספרים.

הגאון הגדול שליט"א לא הסתיר את הנאתו המרובה מהספרים שיצאו לאור ברוב פאר והדר ואיחל להם כי יזכו להפיץ את תורת משנת אביו הדגול רבן של ישראל - פוסק הדור, הגאון מרן רבי שלמה זלמן אויערבאך זצוק"ל.