יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

ברוך דיין האמת: הגאון רבי ברוך פינס זצ"ל

בבני-ברק נפטר הגאון רבי ברוך פינס, מגדולי הת"ח בעיר, וחתנו של מרן הגר"ד פוברסקי זצ"ל

אבי גרינוולד ג' בכסלו תש"ע - 20/11/2009 10:03
המומים ומזועזעים קיבלו רבים את הבשורה המרה אודות פטירתו של הגאון רבי ברוך פינס זצ"ל, מגדולי גידוליה של העיר בני-ברק, חתנו של מרן הגאון רבי דוד פוברסקי זצ"ל, ראש ישיבת פוניבז', שנלקח לעולמו לאחר סבל וייסורים קשים שנמשכו תקופה ארוכה.
 
הגאון ר' ברוך פינס זצ"ל נולד לפני 69 שנה בתל-אביב, לאביו הגאון ר' שמחה פינס זצ"ל, מראשי ישיבת "היכל התלמוד".
 
כבר בצעירותו נכרו כישרונותיו הנדירים כאשר למד בישיבת פוניבז' והוכר כאחד מהאריות שבחבורה.
 
עם הגיעו לפרקו נלקח כחתן ע"י ראש הישיבה מרן הגאון רבי דוד פוברסקי זצ"ל, וקבע את מגוריו בבני-ברק, שם שקד על תלמודו עד יום פטירתו.
 
הגר"ב פינס זצ"ל נודע במיוחד בחביבותו לכל אחד ואחד. בחריפותו העצומה שהייתה לשם דבר, היה מוסר שיעורים באופן קבוע במסגרת "ירחי כלה" של ישיבת פוניבז', בין בשווייץ ובאנגליה ובין בארץ ישראל.
 
במשך שנים היה מוסר שיעור יומי לקבוצת תלמידים. בן משפחתו מספר ל"אתרוג", כי השיעור היה כל עולמו, ומרגע קומו בבוקר ועד שסיים את יומו היו כל מעייניו בשיעור: מה אומר ואיך אומר, ו"האם הווארט מדויק".
 
הותיר אחריו זרע ברך ה', בנים וחתנים עוסקים בתורה.
 
בהלווייתו שיצאה לפני הצהרים מביתו מרחוב האדמו"ר מגור 35 בבני-ברק, השתתפו מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן שליט"א, מרן הגרמ"י ליפקוביץ שליט"א והספידוהו ראשי ישיבת פוניבז' הגאון הגדול רבי גרשון אדלשטיין שליט"א וגיס הנפטר הגאון רבי ברוך דב פוברסקי שליט"א, גיסו הגאון רבי שלום פוברסקי שליט"א, מראשי ישיבת "קול תורה", בנו הרב אברהם פינס שליט"א וחתנו הרב שמואל שפירא שליט"א, ראש כולל בירושלים.
 
ת.נ.צ.ב.ה.

(עודכן ב-12:40)

 1. 2. ב.ד.ה.
  אדלר 24/11/2009 13:01
  האבידה קשה לציבור
 2. 1. חבל על דאבדין
  תלמיד 20/11/2009 10:42
  פטירתו אבידה קשה לדור שהפסיד ת"ח וגאון בקנה מידה