יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

הרה"ח רבי יוסף ‏(יושע)‏ שפירא זצ"ל - מזקני חסידי צאנז

כ"ק האדמו"ר מצאנז נשא דברי הספד בהלוויית החסיד הישיש זצ"ל, בקרית צאנז בנתניה

יוחנן וייסברג ב' בכסלו תש"ע - 19/11/2009 18:05
אמש נפטר בביה"ח לניאדו בנתניה החסיד הישיש רבי יוסף שפירא זצ"ל, שנקרא בפי כל "רבי יושע". הלוויתו יצאה היום (ה') בצהרים מבית הכנסת המרכזי בקרית צאנז בנתניה.

רבים הלכו אחר מיטתו של האי חסיד. רבו כ"ק האדמו"ר מצאנז הספידו במשך זמן על מעלת תמימותו וצדקותו המופלגת, ועל השלהבת שבערה בו לתורה ולעבודת השם. ועל שזכה לגדל בנים גדולים בתורה, תלמידי חכמים מופלגים, גאונים נודעים, דור ישרים יבורך (בניו, הרבנים הגאונים: רבי שמואל אריה - רב ור"מ ביהמ"ד המרכזי קרית צאנז נתניה, רבי חיים צבי - רב קהל חסידים רמת אהרן ב"ב וחבר בי"ד מחזיקי הדת, רבי אליעזר דוד - ראש ישיבת טשרנוביל בבני ברק ומלפנים ראש ישיבת שפת אמת).

בקול בוכים הספידו בנו הגאון רבי שמואל אריה, שדיבר על הדמות החסידית הקמאית של אביו, וגולל את תולדותיו, מבחרותו לפני השואה שזכה להסתופף אצל צדיקים נשגבים ונודעים, האדמו"רים לשושלת בית צאנז זצוק"ל שהתגוררו בגליציה. ובמלחמת העולם השניה התייסר רבות והתגלגל מצבא פולין לרוסיה, לסיביר. איבד את כל בני משפחתו ונשאר גלמוד. התעודד באמונה איתנה, עלה ארצה והתיישב בבני ברק, כאן את הקים את ביתו לתפארת. מרן החזו"א זצוק"ל הסמיכו לאחראי על כשרות המקוואות בעיר. זכה להיות מקורבם ואיש אמונם של גדולי הדור זצוק"ל וידלחט"א, ודבק בכל ישותו ברבו הגדול מרן השפע חיים מצאנז זצוק"ל, ולאחמ"כ בבנו כ"ק האדמו"ר מצאנז שליט"א.

הלוייתו המשיכה לבני ברק ומשם לירושלים.
א. הלוי
בנו הגרש"א מספיד [צלם]
א. הלוי
האדמו"ר מצאנז שליט"א בהלוויה [צלם]
א. הלוי
האדמו"ר מצאנז שליט"א מספיד [צלם]
 1. 1. הוא מזקני חסידי שומרי אמונים
  משלה 20/11/2009 14:06
  למה מזקני חסידי מאנז הוא מחותן עם צאנז לא חסיד