יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

רב העיר אלעד: "עבודה במקום נפרד וכשר למהדרין שומרת על שלום הבית היהודי וטהרתו"

רבה של אלעד, הגר"מ מלכה שליט"א, אמר את הדברים בפגישה עם מנכ"ל "מנפאואר בראשית"

עקיבא גוטליב א' בכסלו תש"ע - 18/11/2009 13:39

לקראת השקת מרכז הכספים החדש, הגיע מנכ"ל מנפאואר בראשית, ר' חיים גוגנהיים, למעונו של המרא דאתרא באלעד, הגאון רבי מרדכי מלכה שליט"א, לעצה וברכה.

בדבריו הביע המרא דאתרא דעת תורה, שאישה צריכה להעדיף מקום עבודה נפרד וכשר למהדרין בתוך העיר אלעד, כפי שמציעה מנפאואר בראשית במרכז הכספים החדש שהיא פותחת בימים אלו. לדברי רב העיר, עבודה פעמיים בשבוע בשעות אחר הצהריים מהווה יתרון לחלק מהמשפחות, שכן לעיתים יש לאישה סידורים ומטלות המוכרחות להתבצע לפני הצהריים, ואותן תוכל לבצע ביומיים בהם הוא פנויה לפני הצהריים.

המנכ"ל סקר בפני הרב את ההיערכות המקיפה לקראת סיום הרישום של עובדות למרכז החדש המיועד לנשים בלבד, והדגיש את רמת השכר המשופר ואת תנאי העבודה ההוגנים המותאמים לצרכי תושבות העיר, בהתאם להנחיות הרבנים.

ה
מנכ"ל סקר את פעילות החברה מאז כניסתה לאלעד, והזכיר כי במעמד פתיחת משרדי מנפאואר בראשית, לפני כשלוש שנים, כובד המרא דאתרא בקביעת מזוזה. באירוע נשא הרב דברים על חשיבות ההקפדה על גדרי הצניעות במקום העבודה, ואכן ניתן לראות כי מרכז הפרויקטים זוכה בס"ד להצלחה ולהתפתחות בזכות השמירה על עקרונות אלו, בהתאם להדרכת דעת תורה.

המנכ"ל אף הבהיר כי החברה מקפידה על שמירת זכויות העובדות וכבודן, והן זוכות לשכר נאה והתחשבות מרבית בצרכיהן, תוך הקפדה על אווירה חרדית נעימה במקום. גם שעות העבודה, במשמרות נוחות לאימהות של שש שעות עבודה ביום, נועדו לתת מענה משולב לצרכי הפרנסה והמשפחה. שעות העבודה יהיו במשמרות לפנה"צ ואחה"צ, כאשר יומיים בשבוע עובדים במשמרת אחה"צ, כך שהנשים תצאנה לעבוד רק בשעה 14:00, לאחר שקיבלו את הילדים הקטנים וסעדו ארוחת צהריים בחיק המשפחה.

הגר"מ מלכה בירך את מנכ"ל מנפאואר בראשית בברכת הצלחה וסייעתא דשמיא מרובה במציאת פתרונות תעסוקה כשרים לנשות אלעד, והדגיש כי חיזוק מצב  הפרנסה באלעד היא ברכה וטובה לעיר ולתושביה. המרא דאתרא אף התרשם מהעובדה כי אחוז התחלופה של עובדות במרכז הפרויקטים של מנפאואר בראשית שואף לאפס, עדות לשביעות הרצון הגבוהה של הנשים מתנאי העבודה, ושל המעסיקים מאיכות ורמת העובדות. בסיום השיחה הודה המנכ"ל לכבוד הגר"מ מלכה על הדרכתו ועזרתו בקידום פתרונות פרנסה על טהרת הקודש לרווחת תושבות אלעד.

בימים אלו נשלמת ההרשמה לנשים המעוניינות בעבודה מכובדת ומפרנסת במרכז החדש והנפרד, באווירה חרדית ובמשמרות נוחות במיוחד ארבעה ימים בשבוע. העובדות יקבלו הכשרה לקראת העבודה על חשבון החברה ובשכר מלא, ויזכו לכל הזכויות הסוציאליות המגיעות להן עפ"י החוק.