יום שלישי י"ב בסיון תשפ"ד 18/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

בנו של האדמו"ר בברית מילה לאוקראיניים

האדמו"ר מסקווירא שיגר את בנו לאוקראינה לעריכת ברית מילה לעשרות מקומיים שהתקרבו ליהדות

יוסף פפר, ניו יורק כ"ב בחשון תש"ע - 09/11/2009 19:01
מזה כמה חודשים שבחצר הקודש סקוירא בעיירת סקוירא באוקראינה פועל כולל בוקר. במקום הזה, בו היה בית מדרשו וחצר קדשו של הרה"ק רבי דוד מסקוירא זצ"ל, מתכנסים בכל בוקר עשרות יהודים מקומיים לתפילות ולימוד תורה כשהם אף מתכבדים בטעימת בוקר.
 
פעילות הקודש הזו ממומנת על ידי חצר סקווירא בניו יורק ששמה לה למטרה לקרב ליבות אחים תועים לאבינו שבשמיים.  
 
במהלך השבועיים האחרונים התקיימו בבית הכנסת מספר שיעורים בשבחו של אברהם אבינו - במסגרת פרשת השבוע - על כך שבגיל מאה נכנס תחת כנפי השכינה בקיום מצוות מילה.
 
בעקבות השיחות המעוררות, התעוררו עשרות מקומיים שהכריזו כי הם מעוניינים לקיים ברית מילה ולהיכנס בבריתו של אברהם אבינו.
 
הידיעה המשמחת הגיע אל אוזניו של כ"ק מרן אדמו"ר מסקוירא שליט"א, שהחליט לשגר את בנו הרה"צ ר' יעקב יוסף שליט"א בשליחותו לעריכת המצווה החשובה.
 
הרה"צ יצא לאוקראינה ביום רביעי האחרון עם משלחת מצומצמת של חסידי סקוירא. בימים הראשונים פקדה הקבוצה את קברי הצדיקים ברחבי אוקראינה, ביניהם האדמורי"ם מטשארנאביל, בעלזא, סקוירא, בארדיטשויב, מעזיבוש, אניפאלי, ועוד.
 
שבת המלכה שלאחר מכן הייתה מרוממת, כאשר הקבוצה בראשות בנו של האדמו"ר שהתה בחצר הקודש בה ערך במשך שנים רבות את עבודת הקודש מרן הרה"ק רבי דוד'ל מסקוירא זצוק"ל.
 
ביום ראשון התקיימה שמחת הבריתות לכמה מתושבי האזור. לאחר מכן נערכה סעודת מצווה לרגל כניסתם בבריתו של אברהם אבינו.
 
היום (ב') אמורה השיירה לחזור לניו יורק, לאחר שהם מותירים את המקומיים היהודים בהרגשה עילאית עם כניסתם תחת כנפי השכינה.  
 1. 1. PIctures
  BP 09/11/2009 20:26
  PICTURES PLEASE