יום רביעי ז' בניסן תשפ"ג 29/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

צאנז: הנס בליל החתונה

"אם חלילה צריך לשלוט עין הרע בשמחה, יהיה מקרה זה כפרה", אמר כ"ק האדמו"ר מצאנז שליט"א להרב הופמן

יוחנן וייסברג כ"א בחשון תש"ע - 08/11/2009 12:54
נס בצאנז: דקות אחדות אחרי מעמד החופה הגדולה של בן כ"ק האדמו"ר מצאנז שליט"א, הקהל מצוי היה עדיין תחת רושם ההתרגשות העילאית מהמעמד הכביר, ובה בעת התמוטט הרה"ח אברהם הופמן שיחי', מחשובי חסידי צאנז בבני ברק.

תוך דקות אחדות מהרגע שהתמוטט הגיעו אליו כוחות ההצלה שעמדו מוכנים לכל צרה שלא תבוא, והתחילו במאמאצי החייאה. במשך חצי שעה, ניסו לבצע בו החייאה, אך נראה היה שהגרוע מהכל קרה, לא היה דופק, אף לא נשימה.

בתום חצי שעה של פעולות החייאה שב הדופק לאיטו, וצוותי החירום שטיפלו בו החליטו לפנותו לבית החולים הסמוך, 'לניאדו' בנתניה.

לאחר הפינוי לבית החולים השתפר מצבו ללא היכר. ולהפתעת הצוות, דקות אחדות לפני שכ"ק האדמו"ר מצאנז שליט"א נכנס להיכל השמחה להשתתף בסעודת החתונה לבנו, עלה לבית הרפואה לניאדו, בליווי מצומצם של גבאים, ועלה לבקר את הרב אברהם הופמן שיחי'.

התרגשות רבה עברה במחלקה כשראו את כ"ק האדמו"ר שליט"א נמצא ברגעים משמחים אלו במחלקה, עם הכנסו של כ"ק האדמו"ר מצאנז שליט"א לחדרו של הרב אברהם הופמן שליט"א, התיישב הרב אברהם הופמן כשדמעות זולגות מעיניו, ואמר לכ"ק האדמו"ר מצאנז שליט"א שאין לו ספק שהשתתפותו בחופה כשצדיקי בית צאנז זי"ע מלמעלה, עמדה לו לזכות.

כ"ק האדמו"ר מצאנז שליט"א הודה לו נרגשות על שהגיע לשמחה ואמר לו, אם חלילה היה צריך לשלוט עין הרע בשמחה, שיהא מקרה זה ככפרה.
והוסיף כ"ק האדמו"ר מצאנז שליט"א ועודד את הרב אברהם הופמן שיחי', שלא ידאג, ועוד לפני שבת ישוחרר לביתו בעזרת השם.

אכן, בתפילות ובשולחנות בשבת, השתתף הרב אברהם הופמן שיחיו' כאחד האדם.
 1. 3. מסכים עם 2 ו-1
  יהודי טוב 08/11/2009 15:23
  גדולי ישראל מחנכים בסיפורים הללו, לאנושיות.
 2. 2. גדלות של עוד מענטשליכקייט של רבי שצריך להתלמד
  יאנקל ניו-יארק 08/11/2009 13:24
  מה שהרבי מגור חזר מארה"ב לארץ אחרי שלושה ימים בלבד כדי לשהות ליד זוגתו הרבנית בבית החולים אפילו שיש להם ארבע בנות וחמש בנים (וכלות) וצוות משמשים ומשרתות שיכולים כולם לשרת אותה, בכל זאת לימד האדמו"ר איך בעל יהודי מתנהג כלפי אשתו שאחרי הכל אין לה בעולמה כלום חוץ מבעלה. והבין שצריך להיות בשעה כזאת לידה ולא בחו"ל עם אלפי החסידים (שהתאכזבנו מאד מזה פה באמריקה, א"א לתאר זה). ולמרות שהיה צריך להמריא לאיטליה אחרי כמה ימים לא חס על טרחתו ושב לארץ. וזה תורה שצריכים ללמוד ולהתנהג כך, הקש האמיתי ומענטשליכקייט, ולא כמו משגיח בישיבה שאמר לבחורים ככה: הרבי חזר, ולא מדברים למה... אין לנו מושג בזה... זה טמבל שמלמדים אותו מוסר ולא רוצה ליקח...
 3. 1. זה מה שנקרא "מענטעש"
  שוקי 08/11/2009 13:12
  אדמו"ר ברגעי השמחה הגדולים שלו , לא שוכח חסיד שהתמוטט ומגיע לבקרו ,זו גדלות אמיתית, אשרי לדור שכך ניראים מנהיגיו.