יום רביעי ז' בניסן תשפ"ג 29/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

בד"ה: ראש ישיבת איתרי זצ"ל

בכאב רב התקבלה הידיעה על פטירתו של הגאון רבי מרדכי אלפנט זצ"ל, שנסתלק בגיל 79. הלוייתו היום בצהריים

אבי גרינוולד כ"א בחשון תש"ע - 08/11/2009 05:13

אלפי תלמידי ובוגרי ישיבת "איתרי" קיבלו בכאב רב את הידיעה על פטירתו של הגאון רבי מרדכי אליפנט זצ"ל, מייסד וראש ישיבת איתרי, הותיק והנודע, לאחר 79 שנות חיים, ועשרות שנות הרבצת תורה בישיבת איתרי ובמסגרות נוספות.

מודעת אבל ברחובות בני-ברק


הגר"מ אליפנט זצ"ל נולד בארה"ב. היה חביבו של מרן הגרי"ז זצ"ל מבריסק, ובמשך השנים התקרב מאוד למרן הגרא"מ שך זצ"ל. לאחר נישואיו השתקע בארץ, והקים את ישיבת איתרי לפני למעלה מ-40 שנה.

כאן - באיתרי - כיהן כראש ישיבה יחד עם הרבנים הגאון רבי שלמה פישר והגאון רבי יצחק ברטלר. לתקופת מה אף ביקש מהגאון הגדול רבי שמואל אויערבאך שליט"א לבוא ולכהן כאחד מראשי הישיבה.

נודע בידידותו העמוקה עם ראשי מדינות ומנהיגי ממשלות בכל העולם, עבור חלקם ביצע מטלות, כשאת רווחיו הוא מכניס לקופת הישיבה. כך השיג בזמנו הקצבה בסכום עצום מהקונגרס האמריקאי למדינת ישראל, ובתמורה הוסיפו אחוז מסוים לתקציבי הישיבות אז.

הגר"מ אליפנט זצ"ל לא הותיר אחריו זש"ק, אך הותיר אלפים רבים של תלמידים, החבים לו את הצלחתם ועלייתם במעלות התורה והיראה.

הלווייתו תצא היום בשעה 1 בצהריים מבנין ישיבת איתרי בשכונת בית צפפה בירושלים.

 1. 1. ר' שמאול אוירבך היה ראש ישיבה באיתרי ולא ר"מ [לל"ת]
  אלי 08/11/2009 06:49