יום רביעי ז' בניסן תשפ"ג 29/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

הגאון רבי גרשון אדלשטיין: המעכב היום את ביאת המשיח הוא חסרון במצות חסד

אמר את הדברים בביקור שערך הרב איפרגן מנתיבות במעונו של הגר"ג אדלשטיין

יוחנן וייסברג ואבי גרינוולד י"ז בחשון תש"ע - 04/11/2009 12:09

אתמול עלה הרה"ג ישראל איפרגן שליט"א לביקור מיוחד במעונו של הגאון רבי גרשון אידלשטיין שליט"א מראשי ישיבת פונוביז', שקבלו בחביבות רבה, והושיבו לידו.

הרה"ג ישראל איפרגן שליט"א סיפר לגאון שליט"א על פעולתיו בעיר נתיבות, על רשת הכוללים שלו הפרוסה בכל אזור הדרום, על מפעלי החסד שבראשותו, מרפאות השיניים וכו'.

הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א הקשיב בקשב רב, הביע קורת רוח מרובה מפעולתיו המבורכות, ושיבח מאד את מעשי החסד של מוסדותיו, והתבטא: המעכב היום את ביאת המשיח הוא חסרון במצות חסד, וחסד כזה שמעולם לא שמענו על דברים שכאלה הוא זה שיקרב את ביאת הגואל.

בסיום קבל הרב איפרגן את ברכתו של הגאון שליט"א, שברכו שימשיך לעשות חיל, ויצליח מאד בכל מעשה ידיו. וישרה ברכה בעמלו.

יהושע לרר
  [צלם]