יום שלישי ט"ו בכסלו תשפ"ד 28/11/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

היום יום ההילולא של הרה"ק בעל אהבת שלום זי"ע אבי שושלת ויז'ניץ

בויז'ניץ מציינים היום את יום פטירת הרה"ק האמרי חיים זי"ע, שאמר בשם אביו: ביום זה נותנים קוויטל לצאצא

יוחנן וייסברג י"ז בחשון תש"ע - 04/11/2009 11:27
היום יום י"ז במרחשון, חל יומא דהילולא ה-קפ"ד של הרה"ק בעל "אהבת שלום" זי"ע, האדמו"ר הראשון בשושלת הקודש קאסוב-ויזניץ, ובנו של הרה"ק רבי יעקב קאפיל חסיד זי"ע שהיה מתלמידי מרן הבעש"ט זי"ע והבעל-תפילה בבית מדרשו.

הרה"ק ה"אהבת שלום" היה תלמידם של גדולי צדיקי דורו, הרה"ק רבי זאב מטשארניאוסטרהא, רבי משולם פייביש מז'באריז' בעל "יושר דברי אמת" ורבי צבי הירש מנדבורנא בעל "צמח ד' לצבי", זי"ע. לפני למעלה ממאתיים שנה, לאחר הסתלקות ה"צמח ד' לצבי" ועלייתו של הרה"ק מטשארניאוסטרהא לעיה"ק טבריה, החל ה"אהבת שלום" להנהיג את העדה, ונודע כאחד מגדולי צדיקי ומנהיגי דורו.
ארכיון התאחדות חסידי ויזניץ
ציון ה"אהבת שלום" מויז'ניץ זיע"א [צלם]

אלפי חסידים ואנשי מעשה ובראשם גדולי תורה, הסתופפו בצל קדשו. ה"אהבת שלום" אף כיהן כנשיא כולל רבי מאיר בעל הנס של עסטרייך-גאליציה, הכולל פירנס בימיו אלפי משפחות בארץ הקודש, וכפי שנחרת על מצבתו: "מחזק ידי יושבי ארצנו הקדושה".

ה"אהבת שלום"" נתבקש לישיבה של מעלה בשנת תקפ"ו, ונטמן בבית החיים בקאסוב. לפני 21 שנה, בשנת תשמ"ט, נמצאה המצבה שהיתה על ציון קדשו, ואז הוקם מחדש האהל מעל לציון. המקום מהווה תל תלפיות עד היום.

בקרב חסידי ויזניץ מציינים את היום בסעודות הילולא ובהתאספות בחבורות כפי שתיקן מרן ה"אהבת שלום", ובפרט במסירת פתקה ("קוויטל") בקודש פנימה אצל כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א, כפי שסיפר מרן בעל ה"אמרי חיים" מויזניץ זי"ע, שאביו מרן בעל ה"אהבת ישראל" זי"ע אמר: "אילו היו יודעים מעלת נתינת קוויטל לצאצא ה"אהבת שלום" ביום ההילולא של ה"אהבת שלום", היו רצים מכל פינות העולם!"  

זכותו יגן עלינו ועל ישראל, אמן.