יום רביעי ז' בניסן תשפ"ג 29/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

שילוב מבורך בין ארגון אהבת חסד לבין ארגון מסילה

סדנאות בכלכלה נבונה ימסרו לאברכי בעלזא בשיתוף פעולה של ארגון מסילה וארגון אהבת חסד

יוחנן וייסברג ט"ו בחשון תש"ע - 02/11/2009 14:31
היוקר שהאמיר, המיתון הקשה, וחוסר הבנה בכלכלה נכונה מביאה רבים להסתבך בחובות, לחיות ללא חשבון, ובסוף נופלים וצועקים לעזרה, אך לא תמיד ניתן עדיין לעזור.

ארגון מסילה וארגון אהבת חסד פועלים שנים רבות בשיקום משפחות, ארגון אהבת חסד מפעילה צוות של פעילים שפועלים לשיקום משפחות שמרוויחות אך לא חיים בחישוב נכון, צוות נוסף אחראי על טיפול במשפחות שלא מרוויחים מספיק. וצוות שפועלת בתמיכה נפשית. באהבת חסד ומסילה מצמידים לכל משפחה תומך ומלווה לכל אורך הדרך.

בימים אלה מתבשרים קהל אברכי חסידי בעלזא על שיתוף פעולה מבורך בין 2 הארגונים כשמתפרסמים המודעות על תוכניות סדנא לאברכים, לבעלי בתים, ולכל מי שמועניין לנהל את ביתו בכלכלה נבונה.

בסדנאות המיוחדות לגברים לומדים שלב א' על מודעות כלכלית, תובנות וסדר, שבל ב' תכנון כלכלי, איך עושים שינוי, ואיך מבצעים את השינוי, התמודדות בקשיים בעמידת היעדים. שלב ג' כבר לומדים על שמירה, תכנון תקופות קושי ועמידה בהן. שלב ד' כל נושא ההלואות וחבות, איך מנהלים חובות, התמודדות וניהול מול בנקים וחברות אשראי, איך לנצל את המיטב מהשרות הבנקאי. שלב ה' שיעור שלם על נושא השקעות וחסכון, מה הוא חסכון, מינוף חסכון, והשקעה נבונה, סיכונים בהשקעו. השלב האחרון הוא תכנון נכון של חתנים ומחותנים, משא ומתן עם המחותנים, אירועים, ואיך להתערב בכלכלת הילדים.

הסדנאות מתקיימות בכל הערים שבהם יש ריכוז חסידי בעלזא במחירים מסובסדים. יצוין שגם לנשים יתקיימו סדנאות בכלכלה נבונה, שם ילמדו איך מבצעים ומיישמים תוכנית כלכלית, תכנון כלכלי, סדרי עדיפות, ושיעור על האמצעי התשלום.
 1. 1. כל הכבוד ליוזמה
  גורי מבית שמש 17/11/2009 19:46
  כעת אני רואה את הכתבה, וזה לא יאומן הפעילות בתחום החסד שיש בחצר בעלזא... מותג לחיקוי