יום שלישי י"ב בסיון תשפ"ד 18/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

בד"ה: הרה"ג רבי יצחק חברוני זצ"ל

נשיא ומנהל ישיבת חברון בשלושים השנים האחרונות, מייסד משכנה של ישיבת חברון בגבעת מרדכי

אבי גרינוולד י"א בחשון תש"ע - 29/10/2009 14:32
המוני תלמידי ובוגרי ישיבת חברון לדורותיה, המומים מפטירתו של הרה"ג רבי יצחק חברוני זצ"ל, ששימש כנשיא ומנהל ישיבת "חברון – גבעת מרדכי" במשך כשלושים שנה, לאחר שייסד את משכנה של הישיבה בגבעת מרדכי.

הרב חברוני זצ"ל נולד בשנת תרצ"ב, לאביו הגאון רבי משה חברוני זצ"ל, ראש ישיבת חברון ויו"ר מועצת גדולי התורה, בעל מחבר ספר "משאת משה".

עוד בחיי אביו התגייס לסייע לו בגיוס כספים לטובת הישיבה. בין פעילויותיו הבולטות דאז: ניצח על מלאכת העברת הישיבה מגאולה לגבעת מרדכי. לאחר פטירת אביו זצ"ל, בשנת תשל"ה, מונה בהנחיית מרן הגרי"ש אלישיב שליט"א כמנהל הישיבה, ובמשך שנים רבות ניהל אותה ביד רמה, תוך שהוא קושר קשרים ענפים לטובת הישיבה ולהחזקתה הכלכלית.

תלמידי הישיבה מספרים, כי עיקר המיוחדות שלו היתה בכך שדאג תמיד שכל דבר יהיה באיכות הטובה ביותר. בשנים האחרונות חלה קשות וכבר לא יכל לפעול כבעבר. בתקופה זו תמך בו חתנו הרב טלסניק.

היום בצהרים נסתלק לבית עולמו, לאחר מספר שנים של חולי, והוא בן 78 שנה. הלווייתו תצא אחר הצהרים מהיכל ישיבת "חברון" בשכונת גבעת מרדכי בירושלים.

הותיר אחריו את בנו  הגאון רבי יוסף חברוני שליט"א, מראשי הישיבה, חתניו הרב קלור ראש ישיבת בבני-ברק, הרב אריה ז'ולטי, הרב טלסניק.