יום חמישי י"ז בכסלו תשפ"ד 30/11/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

'תאשמע' - שירות חדש במרכז הרפואי "מעייני הישועה"

שירות חדשני במרכז הרפואי בבני-ברק, מאפשר למאושפזים להטעין נגנים אישיים עם שיעורי תורה והרצאות

משה שוורץ כ"ו באייר תשס"ט - 20/05/2009 10:53
שירות חדשני במרכז הרפואי 'מעיני הישועה' בבני ברק. הנהלת המרכז הרפואי תעניק לכל המאושפזים המעוניינים בכך בבית החולים ערכת שמע הזוכה לכינוי 'תאשמע' – רפואה שלימה לגוף ולנשמה. הערכה כוללת; נגן MP3, אוזניות ומטען והיא תושאל לחולים לכל תקופת אשפוזם ללא תשלום. את הנגנים המשוכללים יוכלו המאושפזים להטעין בעמדות הטענה שהוצבו בכל מחלקות בית החולים. בעמדות ההטענה מגוון תכנים המתאימים לדרישת אוכלוסיית המאושפזים.
 
מנכ"ל המרכז הרפואי, הד"ר יורם ליוור שהגה את הרעיון אומר כי "אנו סבורים כי הטיפול בחולה, מבוגר וילד, מלבד המקצוענות חייב להיעשות גם עם נשמה. אנחנו מאמינים שיש לתת לחולים את כל השירותים כדי שיחלימו הכי טוב שאפשר, ואני שמח להיווכח במשוב המצוין שאנו מקבלים מהמאושפזים בכל המחלקות".
 
לשכת הדובר, מעיני הישועה
דר' יורם ליוור
צלם
ד"ר ליוור הוסיף כי "עלינו לזכור כי למאושפזים בבית החולים 'מעיני הישועה' אין דרישה לכלי תקשורת שאינם מבוקרים, היות שחשוב לנו הנעים למאושפזים את השהות בביה"ח עד כמה שאפשר  הגינו את הרעיון להעניק לכל המאושפזים שיחפצו בכך, 'ערכת תאשמע' שבו יוכלו להטעין תכנים שבהם הם מעוניינים".
 
ד"ר ליוור אמר כי "בכל המחלקות הצבנו עמדות הטענה ובהם; שיעורי תורה, שיחות מוסר, סיפורי צדיקים והרצאות במגוון נושאים רחב. וכן חומרים מיוחדים ומגוונים לנשים וילדים ועוד. כל התכנים מבוקרים ע"י רבני ביה"ח ואנשי חינוך. ד"ר ליוור שיבח את ארגוני התוכן היהודי ובהם 'קול הלשון' על תרומתם לפרויקט 'תאשמע'".