יום רביעי ז' בניסן תשפ"ג 29/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

עצרת מספד והתעוררות היום להסתלקות רב בית הכנסת הגדול הישן בבני ברק

הרבנים הגאונים שליט"א יספידו היום את רב בית הכנסת שנפטר בחג הסוכות

אהרן רוט ז' בחשון תש"ע - 25/10/2009 16:27

בבית הכנסת הגדול הישן בבני ברק יתאספו היום המונים לעצרת מספד והתעוררות, לעלות את זכרונו של הרב הבלתי נשכח, הגאון רבי שמעון יהודה ננקנסי זצ"ל, שהלך לבית עולמו אחרי שזנדכך ביסורים קשים ומרים, בחול המועד סוכות.

הערב כאמור יתקיים עצרת מספד והתעוררות במהלכה יספידיהו הגאונים הגדולים שליט"א. בין המספידים יהיה גם הגאון רבי יעקב אדלשטיין רבה של רמת השרון, הגאון רבי ברוך דב פוברסקי שליט"א מראשי ישיבת פונוביז', הגאון רבי יוסף מאיר אלטמן שליט"א מחוג חתם סופר, ובן הנפטר, מ"מ הרה"ג רבי מאיר ננקנסי שליט"א.

הרבנים המספידים ידברו מגדלותו של הנפטר זצ"ל, יספרו על עמידתו האיתנה על קדושת בית המדרש, על מלחמתו בנסיונות לערער את יסודות המניינים וכו'. כן יקבלו מתפללי בית המדרש עליהם לסיים את הש"ס עד יום השנה הבא, ויתייחדו עם זכרו, ויקבלו עליהם מעשים טובים עליהם לטובת נשמתו.