יום שלישי כ"ב בתמוז תש"פ 14/07/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

הרה"ח רבי צבי זילברמן זצ"ל

מחשובי המשפיעים בעדת ברסלב ויד ימינו של הגה"צ רבי יעקב מאיר שכטר שליט"א

ישראל כהנא כ"ה באייר תשס"ט - 19/05/2009 08:45
טרגדיה בקהילת "קרן אור" של חסידי ברסלב: אמש (ב') נפטר בפתאומיות הרה"ח רבי צבי זילברמן זצ"ל מבית-שמש, יד ימינו של הגה"צ רבי יעקב מאיר שכטר שליט"א, ממנהיגי עדת ברסלב. בן 42 היה בפטירתו הטראגית.
 
אתמול בערב נסע רבי צבי זילברמן עם שניים מתלמידיו בנתיבי איילון בתל-אביב, כשלפתע חש בלבו. כונני "הצלה גוש דן" ו"איחוד הצלה" חשו למקום לטפל בו ואמבולנס מד"א העביר אותו בבהילות לבית החולים איכילוב. במשך שעה ארוכה ניסו להחיותו, אולם המאמצים עלו בתוהו והוא נפטר.
 
סמוך לחצות הלילה נערכה הלווייתו בשכונת "מאה שערים" בירושלים, כשקהל גדול מלווה אותו בדרכו האחרונה. הותיר אחריו אלמנה ושני יתומים קטנים.
 
רבי צבי זילברמן זצ"ל היה כאמור יד ימינו של הגה"צ רבי יעקב מאיר שכטר שליט"א, והוא עצמו שימש כמשפיע בעדת ברסלב. היה מוסר שיעורים ושיחות לצעירי הצאן בקרב חסידי ברסלב. אמש, כאמור, נסע עם שניים מתלמידיו, כשלפתע חש ברע וכעבור זמן קצר השיב את נשמתו לבוראה.