יום רביעי ז' בניסן תשפ"ג 29/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

משפחות שלא נודע למי

תגלית חדשה היום בעיתון המודיע בשושלת 3 משפחות מרכזיות בירושלים; תגלית שעוד יידון בה רבות

יוחנן וייסברג כ"ח בתשרי תש"ע - 16/10/2009 11:25

שלוש משפחות שרבים מבני ירושלים נמנים על צאצאיהן, מתווודעים בשעות אלו לשיוני מהותי בכל מה שקשור לאילן היוחסין של משפחתם.

היום, (ו') בעיתון המודיע חושף חוקר היוחסין, הרב נפתלי אהרן ווקשטין, במדורו "ויתיילדו" שלושה פרקי מחקר, בהם פרטים חדשים ובלתי ידועים בשורשי שלוש מראשי משפחות מיוחסות ירושלמיות.

מדובר במשפחות "הבכור אזולאי", נכדו של החיד"א, המתייחס לאבי המשפחות: וילהלם, רבינוביץ, אדמו"רי רחמיסטריווקא, אטיק, ועוד.

פרק נוסף חושף את זהותו של רבי ישעיה הכהן, מי שהיה חותנו של רבי יצחק דוד בידרמן מלעלוב, אבי משפחות ברנשטיין, מינצברג, וובר- שזורי, הגר, גרובייס, ועוד.

מאגר היוחסין - המודיע
תעודת הנישואין של רבי יצחק בידרמן צלם
הפרק המסיים בחשיפת כל שרשי משפחת מינצברג המיוחסת, שעד היום לא היה ידעו כמעט מאומה על מוצא משפחתו של הגאון הקדוש רבי אברהמצ'י מינצברג מלוקאווה-ירושלים.

לקינוח, מפרסם העיתון במדור 2 מסמכים מעניינים אותם חושף עורך המדור לראשונה; האחד, תעודת הנישואין של רבי יצחק דוד בידרמן מלעלוב, שם מופיעה חתימתו של אביו האדמו"ר רבי משה מלעלוב זצ"ל, השני.

כתב ידו וחתימתו של רבי יהודה זרחיה אזולאי - אביו של "הבכור אזולזאי" ונוסח חתימתו בהקדמתו לשו"ת הרדב"ז, שם מפרט שלשה דודות מייחוסו.

צאצאי המשפחות  וודאי ימצאו עניין רב במוסף התורני של עיתון המודיע.

המסמכים המצורפים לכתבה באדיבות עיתון 'המודיע'.