שבת ט' בכסלו תשפ"ג 03/12/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

המונים השתתפו באירועים תורניים בבית שמש

מהפך בבית-שמש: בעבר נאלצו הגבאים להתחנן לתקציב לאירועי החג. השנה העירייה דאגה לכולם מראש

ישראל כהנא כ"ו בתשרי תש"ע - 14/10/2009 13:25
עשרות רבות של אירועים תורניים נערכו לציבור הרחב, מטעם אגף ח"ן חרדי בעיריית בית שמש, הנמצא תחת אחריותו של סגן ראש העיר הרב שמואל גרינברג.
 
האגף הוציא לאור תכנית מגוונת עם שלל אירועים תורניים לקראת חג הסוכות. במהלך כל ימי חול המועד התקיימו עשרות אירועים של שמחות בית השואבה והקפות שניות במוצאי שמחת תורה בבתי הכנסת והישיבות ברחבי העיר, כאשר האגף מממן את חלקם הגדול של האירועים.
 
כמו כן התקיימה שמחת בית השואבה מרכזית לילדי התתי"ם עם ר' אלתר, בהשתתפות מאות רבות של ילדי התתי"ם בעיר.
 
פרויקט נוסף אותו ארגן האגף, הוא שיעורי תורה מראשי ישיבות ומגידי שיעורים בישיבות הקדושות שהגיעו מידי יום בימי חוהמ"ס ומסרו שיעורים בבתי כנסיות ובתי מדרשות ברחבי העיר. באירועים אלו כאמור, נטלו חלק אלפים רבים מציבור בני התורה בעיר ואף מחוצה לה. בנוסף השתתפו באירועים ראש העיר הרב משה אבוטבול, סגן ראש העיר הרב שמואל גרינברג, יו"ר ועדת תכנון ובניה הרב משה מונטג, חבר מועצת העיר הרב מרדכי דירנפלד וחבר מועצת העיר הרב ישעיהו ארנרייך.
 
בקרב תושבי העיר ניכר סיפוק רב על ארגון אירועים אלו, כאשר בכל ערב התקיימו מספר שמחות בית השואבה, ובנוסף בכל יום מספר שיעורים תורניים ברחבי העיר. באגף ציינו בסיפוק, כי החידוש המרענן הוא בקיום השיעורים הרבים לבני הישיבות ואברכי הכוללים, כדי לקיים את מה שנאמר: "לא ניתנו המועדות לישראל אלא בשביל שיהיו יושבים ועוסקים בתורה".
 
אחד מגבאי בתי הכנסת בבית-שמש אמר ל"אתרוג", כי מדובר הפעם בתופעה מרנינה במיוחד. "התרגלנו בשנים עברו להתחנן לקבל תקציב קטן מהעירייה עבור אירועים תורניים בחג הסוכות. השנה, סגן ראש העיר הרב שמואל גרינברג ועוזרו הרב יוסף גולדהירש רדפו אחרינו כדי לדעת מתי יש שמחת בית השואבה, במה אנחנו צריכים עזרה ומה הן העלויות של האירוע. ניכרת מהפכה חיובית בעירייה", אמר.
 [צלם]
 [צלם]
 [צלם]
 [צלם]
 [צלם]