יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

נשלמות ההכנות לקראת יומא דהילולא של התנא האלוקי שמעון הצדיק זיע"א

לקראת ההילולא שחל ביום השבת, מסיימים בארגון חסדי יוסף את ההכנות האחרונות לקראת יום היהרצייט

אהרן רוט כ"ו בתשרי תש"ע - 14/10/2009 18:28

במתחם מערת קבורת התנא האלוקי שמעון הצדיק זיע"א, נשלמות בימים אלו, ההכנות לקראת יומא דהילולא קדישא.

השנה חל יום היארצייט בשבת קודש, כ"ט תשרי וערב ראש חודש מר-חשון. ועל-כן, יחלו אירועי ההילולא, כבר מיום חמישי בלילה, ויימשכו בעז"ה בכל יום שישי ובשבת קודש.

במודעות המתפרסמות בחוצות ובעיתונים היומיים, מוזמן הציבור הקדוש להגיע למקום ולהישמע להוראות הסדרנים שיעמדו במקום לשירות הציבור הענק הצפוי להגיע ובכדי לשמור על דרכי המהדרין במקום.

ראשי מוסדות החסד הידועים בירושלים "חסדי יוסף", מארגנים מדי שנה את ההילולא, בהמשך לתחזוקת המקום הקדוש במשך כל ימות השנה, עשרים וארבע שעות ביממה.

בזאת, ממשיכים את המסורת הוותיקה של אבי המשפחה, הרה"צ רבי יוסף אליהו דייטש זצ"ל, שייסד את "מוסדות שמעון הצדיק" לפני עשרות בשנים, ודאג כל ימי חייו לתפילות , להדלקת "נר תמיד" לכבוד התנא האלוקי, ולנוכחות קבוע של חסידים ואנשי מעשה.

ואכן, מדי יום נערך בבוקר תפלת שחרית כוויתיקין, ולאחריו שיעורי תורה ברבים. במנחה וערבית נערכים במקום מנייני תפלה בהשתתפות המונים, כאשר המקובל הרה"צ רבי אביש ציינווירט מוסר במקום שיעור קבוע.

גם מדי שבת נערכים במערה מנייני תפלה קבועים בראשות הרה"ח ר' משה דייטש, יו"ר מוסדות "חסדי יוסף", ולאחריו התוועדויות חסידיים.
המקום פתוח לציבור הרחב בכל עת וזמן, ורבים נושעו במקום הקדוש.

לקראת יום ההילולא מוקם ברחבה הסמוכה מאהל ענק, לסעודות ולכיבוד קל, בליווי תזמורת חסידית, לשמח את המשתתפים הרבים, בהם רבים שיבואו לערוך במקום "אופשערניש" לבנם בן השלוש, כפי שהיה נהוג בירושלים מקדמת דנא.

כמו-כן, ייחנך בסמוך אולם מיוחד, ששופץ ע"י מוסדות "חסדי יוסף", לעריכת סעודות הילולא, חגיגות החלאקה ועוד. מוועד המארגן שע"י חסדי יוסף פנו אל הציבור בבקשה להגיע למקום בתחבורה ציבורית. ולמעט להגיע בתחבורה פרטית. 

 [צלם]
 [צלם]
 [צלם]