יום רביעי ז' בניסן תשפ"ג 29/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

לראשונה הערב: מרן הגר''ע יוסף חוזר לבית הכנסת 'היזדים' המיתולגי בשכונת הבוכרים

לראשונה, לאחר הפסקה של שלוש שנים יחזור הערב מרן הגר"ע יוסף שליט"א למסור שיעור ב"יזדים"

אהרן רוט כ"ו בתשרי תש"ע - 14/10/2009 12:57

לאחר שבמשך שלוש שנים הפסיק הראשון לציון, מרן הרב עובדיה יוסף שליט"א למסור במוצ''ש את שיעוריו בבית הכנסת ''תפארת ירושלים'' לעדת היזדים בשכונת הבוכרים מפאת חלישותו, וממשיך למסור את שיעוריו בבית הכנסת הצמוד לביתו שבשכונת הר נוף, יחזור היום הרב לבית הכנסת המיתולוגי.

הערב,  (ד') כ"ו תשרי,  יגיע הגר''ע יוסף באופן חריג  שוב לבית הכנסת היזדים כדי למסור שיעור חיזוק לציבור בני התורה, אברכי הכוללים ובני הישיבות" לקראת פתיחת "זמן חורף" בשבוע הבא.


הכינוס המיוחד יתקיים ע"י איגוד בני התורה "דורשי ה'", אשר מקיים מידי "בין הזמנים" כנסי חיזוק לבני התורה.


את המשא המרכזי יישא מרן הגאון רבי עובדיה יוסף שליט"א, אשר יעביר שיעור מיוחד ודברי חיזוק והדרכה לעלייה בתורה ויראת שמים


במעמד ישתתפו עוד רבנים חשובים, ביניהם: הגאון הגדול רבי יצחק יוסף שליט"א ראש ישיבת "חזון עובדיה", והגאון הגדול רבי שלמה בן שמעון שליט"א חבר ביה"ד הגדול.


המעמד יחל הערב בשעה 7:30 בדיוק וייפתח בתפילת ערבית, כאמור, בהיכל בית הכנסת "היזדים" (תפארת ירושלים).


על פי ההשתתפות ההמונית בכינוסים שעברו, גם עתה צפוי ציבור רחב לנהור למקום, ועל כן פונים המארגנים לציבור בני התורה להקדים את הגעתם כדי להבטיח מקומות ישיבה באולם הגדול. 


בהזדמנות זו, על מנת להקל על ציבור המשתתפים, תוצב בכניסה לבית הכנסת תיבה מיוחדת, בה יימסרו חבורות חידו''ת למבצע הגדול "ועתה כתבו לכם 4" שיתקיים בע''ה בחג החנוכה תש''ע.

גדול יהיה המעמד לכבודה של תורה.