יום חמישי י"ז בכסלו תשפ"ד 30/11/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

ספינקא: שמחת תורה בחול המועד סוכות

ביום ב' דחוה"מ סוכות התקיים מעמד סיום הש"ס בוויליאמסבורג שבארה"ב ע"י כ"ק מרן אדמו"ר מתולדות צבי ד'ספינקא שליט"א

יוסף פפר, ניו יורק כ"ה בתשרי תש"ע - 13/10/2009 21:42

ביום ב' דחוה"מ סוכות התקיים מעמד מפואר ומיוחד בעיר וויליאמסבורג שבארה"ב. מדובר היה במעמד סיום הש"ס שהתקיים ע"י כ"ק מרן אדמו"ר מתולדות צבי ד'ספינקא שליט"א.

כ"ק מרן אדמו"ר מתולדות צבי ד'ספינקא שליט"א אשר ידוע כבעל דרשן מעולה, החל במתן שיעור מיוחד זה לזקני החסידים שעוד זכו להסתופף בצל קדשו של זקינו הרה"ק בעל ה'חקל יצחק' זצוק"ל. במשך השנים למדו וסיימו עוד ועוד מסכתות הש"ס, עד שב"ה זכו וברכו על המגמר, וסיימו זה עתה את כל הש"ס כולו.

על מלאכת הארגון ניצחו העסקנים הדגולים לבית ספינקא בראשות העסקן הנודע ר' יצחק ברוך שפיצער. לכבודה של תורה הוחלט לשלב מעמד זה יחד עם עריכת השולחן שמחת בית השואבה.

לשם כך נבנתה סוכה ענקית בחצר ביהמ"ד הגדול, אשר שם התקיים האירוע, ואף עריכת השולחנות במשך ימי החג.

אל המעמד זרמו המוני תושבי העיר וויליאמסבורג, וכן תלמידי וידידי חסידות ספינקא. נציין כי האדמו"ר מספינקא הינו כיום מחשובי האדמורי"ם בעיר ואלפים רבים זורמים לשמוע את דבריו החוצבים מלהבות אש מידי שבוע.

במעמד השתתפו רבנים ואדמורים רבים. לאחר שסיים את הש"ס, רקד ושר ניגוני שמחה יחד עם כל הקהל. שיאו של האירוע היה בדברות קדשו של האדמו"ר. למשך זמן רב סח האדמו"ר באימרות קדשו והודה להשי"ת על שהחיינו וקיימנו לזמן הזה, וביקש על העתיד שכן יעזור ד' הלאה ללמוד וללמד.

גם לשכת ראש העיר שלחה נציג חרדי - ר' פרעד קרייזמאן - שנשא דברים ואמר שלשכתו מעוניינת  לסייע לחרדים. כמו"כ קיבל ברכות על עזרתו להקים את הסוכה הגדולה ברחובה של עיר.

במלא חפניים חיזוק חזרו המוני החסידים מממעמד שמחת התורה ושמחת בית השואבה אל ימי החולין כטעם החג הנעלה עדיין שרוי בפיהם.

אתרוג
 [צלם]
אתרוג
בדביקות [צלם]
אתרוג
בריקוד עם זקני החסידים תלמידי בעל חקל יצחק זצ''ל משתתפי השיעור [צלם]
אתרוג
בשירה [צלם]
אתרוג
חלק מהקהל [צלם]
אתרוג
 [צלם]
אתרוג
ר' פרעד קרייזמאן, בכיר במשרד ראש העיר נואם [צלם]
אתרוג
ריקוד במעמד [צלם]
אתרוג
שולחן הכבוד[צלם]

 1. 1. רבי ת"ח ענק
  חיים ש. 14/10/2009 16:32
  מי שמכיר את הרבי הזה יודע, שמדבר בתלמוד חכם ענק, רבי היודע לשאת נאומים, ולעורר יהודים לתשובה.
  שמחים אנו בשמחתו שמחת התורה, שזכה לסיים את הש"ס.