יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

"הקפדה על אמירת "פרשת הקטורת" כסגולה כנגד "שפעת מקסיקו"

הגאון רבי נפתלי פרנקל מציע להקפיד על אמירת פרשת הקטורת הידועה כסגולה להגנה מפשעת מקסיקו

יוחנן וייסברג כ"ו בתשרי תש"ע - 14/10/2009 17:20

בשיחה נדירה שנתן הגה"צ רבי נפתלי פרנקל שליט"א, חבר הבד"ץ של "העדה החרדית" ורב קהילת "חוג חתם סופר" בירושלים, לקראת מלאות 170 שנה להסתלקותו של רבן של ישראל מרנא ה"חתם סופר" זיע"א, התייחס הגר"נ פרנקל ל"שפעת מקסיקו", המפילה רח"ל חללים, ואף לחששות הרבים בקרב הציבור לקראת החורף הקרוב.

בשיחה סיפר הגר"נ פרנקל שליט"א: "באו בפני בית הדין, ותיארו בפנינו את התפשטות השפעת הידועה, והוסיפו כי בחורף עלולה ח"ו השפעת להתגבר מאוד ולהפוך למגיפה ממש, ה' ירחם".

הגר"נ פרנקל שליט"א בשיחתו ל"עולם החסידות" [צלם]

הגר"נ פרנקל שליט"א סיפר כי "הצעתי לעורר על דבר אמירת פרשת הקטורת בשחרית ובמנחה. לצערנו רבים מזלזלים באמירתה, ופשוט מדלגים על חלק חשוב זה. זו הסגולה הטובה ביותר - מלאך המות גילה אותה למשה רבנו בכדי לעצור את המגפה - צריך לחזק את העניין הזה ולהקפיד על אמירת הקטורת וכך בעזרת ה', נינצל מכל צער ונזק".

הדברים שנאמרו ע"י הגר"נ פרנקל שליט"א, ופורסמו בביטאון "עולם החסידות" ע"י הסופר המוכשר הרב ישראל-פינחס טירנואר, עוררו הדים רבים בקרב קהילות הקודש בירושלים ובסביבותיה, ורבנים רבים הורו לפרסם את הדברים ברבים ובכך לעורר רחמים וזכות על עם ישראל.