יום שישי י"ח בתשרי תשפ"ב 24/09/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

המונים הלכו אמש אחר מיטתו של הבה"ח ישראל נח בלוי ז"ל

המונים ליוו את הבה"ח ישראל נח בלוי ז"ל, מבכירי ישיבת "קול תורה" ובנו של רבי פרץ בלוי שליט"א

אהרן רוט כ"ה בתשרי תש"ע - 13/10/2009 13:30

אמש בשעת לילה מאוחרת ליווה קהל רב את הבחור החשוב ישראל נח בלוי ז"ל, שהלך לעולמו בטרם עת אחרי שהזדכך ביסורים קשים ומרים.

הבה"ח ישראל נח ז"ל נולד לאביו יבלחט"א הרה"ג פרץ בלוי שליט"א, מרביץ תורה בירושלים ונכד לעסקן החינוך הנודע, הרב דוד נחמן בלוי מראשי אגודת ישראל, בחודש כסלו תש"נ.

בינקותו למד והתחנך ב"ת 'זכרו תורת משה', שם עלה ונתעלה במדרגות התורה והיראה, הצטיין בהתמדתו ובידיעתיו הנרחבות.

בשנות בחרותו למד תורה בישיבת 'נועם התלמוד' ובישיבה גדולה למד מתוך התמדה הגדולה בישיבת 'קול תורה', שם קנה מקום של כבוד כשרבם מועידים אותו לגדלות. רבותיו הפליאו את התמדתו ולימודו בדרך הנכונה.

לפני שנה חלה במחלה האיומה ועבר טיפולים קשים ומרים, כל סובביו בבתי החולים עמדו נפעמים בהתנהגותו האצילית, כל מי שהגיע לבקרו ולחזקו יצא מחוזק.

אחד מחבריו לספסל הלימודים סיפר אמש ל'אתרוג', שבישיבת 'קול תורה' ממאנים הבחורים לקבל את הבשורה המרה. כולם בוכים את הסתלקותו ומציינים את טוב לבו, את התמדתו הגדולה בתורה, את מילות החיזוק שאמר תמיד ברגע הנכון לבחורים הנחלשים.

למגינת כל לב בימים האחרונים חלה התדרדרות חמורה במצבו, ואמש השיב את נשמתו הזכה ליוצרה, כשבני משפחתו וחבריו קראו שמע ישראל ופסוקי יחוד.

בהלוויה שהתקיימה כאמור אמש השתתף קהל רב. אביו וסבו הספידוהו בבכי תמרורים מרטיטי לב.