יום רביעי ז' בניסן תשפ"ג 29/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

מרן הגרי"ש אלישיב שליט"א כתב אות ראשונה בספר תורה לזכות החייל גלעד שליט

בספר התורה שייתרם לזכות החייל החטוף גלעד שליט כתב מרן הגרי"ש אלישיב את האות הראשונה

יוחנן וייסברג כ"ג בתשרי תש"ע - 11/10/2009 14:31

מעמד מיוחד התקיים אמש (מוצ"ש) במעונו של מרן הגאון רבי יוסף שלום אלישיב שליט"א ברחוב חנן 10, מעמד כתיבת אותיות לספר תורה מהודר לטובת החייל השבוי גלעד שליט.

סיפורו של כתיבת ספר התורה מתחיל באחד מימי חול המועד של הסוכות שחלף, במהלך מפגש בין האדמו"ר הרה"צ רבי דוד אבוחצירא שליט"א, הרה"ג רבי אהרן בינה ראש ישיבת 'נתיב אריה' והנגיד הרב אריה רנט שיחי', אשר הספיק לתרום עד עתה מאות ספרי תורה להיכלי לימוד ותפילה.

האדמו"ר רבי דוד אבוחצירא שליט"א הביע את רצונו בפני הנגיד בדבר כתיבת ספר תורה לזכות החייל החטוף גלעד שליט, בתקווה  שזכות ספר התורה תוציאו לחירות.

מובן, שהנגיד הביע את הסכמתו המיידית, ואמר לאדמו"ר, הרה"צ רבי דוד שליט"א, שמיד לאחר חול המועד יחלו בכתיבת ספר התורה.

הרה"צ רבי דוד אבחוצירא שליט"א הוסיף שברצונו שאת האות הראשונה יכתוב מרן הגרי"ש אלישיב שליט"א, ורק לאחר מכן יכתבו גדולי ישראל בספר התורה את האותיות הראשונות הבאות, כשגם הוא יכתוב לאחר מרן שליט"א.

אמש, כאמור, התקיים מעמד כתיבת האותיות בבית מרן הגרי"ש אלישיב שליט"א, ובסיומו איחל מרן רוב ברכות לנדיב הנכבד ולרב אהרן בינה שליט"א ראש ישיבת נתיב אריה.

אתרוג
 [צלם]