יום רביעי ז' בניסן תשפ"ג 29/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

חידוש באשדוד: סוכות הוראה בשאלות ארבעת המינים

ב'סוכות הוראה' בעיר אשדוד מעניקים רבנים ומורי ההוראה תשובות הלכתיות לקוני ארבעת המינים

יוחנן וייסברג י"ב בתשרי תש"ע - 30/09/2009 23:31
יוזמה מבורכת הונהגה השנה ביוזמת הרב עובדיה דהן, יו''ר המועצה הדתית לקראת חג הסוכות: בצמוד לשווקי ארבעת המינים שפעלו בעיר הוקמו 'סוכות הוראה' שאויישו בידי רבנים ומורי הוראה שהשיבו לשואלים הרבים בהלכות ארבעת המינים. הסוכות הועמדו, מומנו והופעלו ע"י המועצה הדתית בעיר, שהשנה הרחיבה את המבצע, כך שהשירות הייחודי ניתן בכל מקום בו פעלו דוכני המכירה ולאורך כל שעות היום והערב. 

באשדוד קיימים שלושה שווקים שבהם נמכרים ארבעת המינים. השווקים הוותיקים פועלים ברבעים ב' וג', ובשנים האחרונות פועל השוק המרכזי ברובע ז'. השוק, שהוקם בזכות פעילותו של ר' נפתלי הנדלס, הפך למוקד משיכה לקונים מכל רחבי העיר וגם מהיישובים הסמוכים.  

מטבע הדברים מתעוררות שאלות רבות, הנוגעות לכשרותם של המינים, ואלו מופנות לרבנים ומורי ההוראה הרבים שבהם התברכה העיר. אך אם עד כה נאלצו השואלים לטרוח ולעלות לבתיהם של הרבנים, השנה דאג הרב עובדיה דהן יו''ר המועצה הדתית להקים 'סוכות הוראה' מיוחדות שפעלו בשווקי ארבעת המינים, ואשר אותן איישו בכל שעות היום וגם בלילה רבנים ומורי הוראה שהעניקו תשובות על אתר. "אם אשתקד נאלצתי 'לחרוש' את הרובע ולחפש רבנים שיפסקו אודות כשרותו של האתרוג", אומר ל'אתרוג' אחד מהתושבים שביקרו בהמוניהם בסוכות ההוראה, "השנה הטרחה נחסכת. ניתן לקבל תשובה מיידית ולחזור מיד למוכר האתרוגים עם תשובה ברורה". 

הרב דהן ערך סיור יחד עם הרב הראשי הרה''ג הרב יוסף שיינין והרב חיים בן-חמו בשווקי הארבעת מינים באזורים ב' ג' וז' ועמדו מקרוב על פעילות סוכות ההוראה המעניקות מענה לציבור השואלים בסמוך לשווקים. 

ציבור הקונים הודה על היוזמה הברוכה אשר מקילה ביותר לאור השאלות והספקות המתעוררים בעת קניית ארבעת המינים, שלפעמים נפסלים אף ממכה קלה.

הצלם דוד סגל מכל העולם כולו הצטרף לסיורו של רב העיר בשוק ובביתני ההוראה.

דוד סגל

דוד סגל

דוד סגל

דוד סגל

דוד סגל

דוד סגל

דוד סגל

 1. 1. יורדים אל העם
  אלי 01/10/2009 09:49
  ואני מקווה מאד, שזה לא רק לתמונות.
  העם צריך לראות את אנשי הציבור בשטח, דואגים לו ועומדים לרשותו.

  הם מקבלים משכורת בשביל זה, לא?