יום רביעי ז' בניסן תשפ"ג 29/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

זמן אלול בביתר עילית עמד בסימן היווסדם של היכלי תורה חדשים

בצעד נדיר הגיע כ"ק האדמו"ר מאמשינוב שליט"א להודות לראש עיריית ביתר על פתיחת ישיבות חדשות

יוחנן וייסברג י"ד בתשרי תש"ע - 02/10/2009 09:15
אם מדי שנה בשנה נפתחים בביתר עילית עוד ועוד מוסדות תורה, הרי שהשנה היתה "קפיצת מדרגה" בכל הקשור לפתיחת מוסדות תורה חדשים, והדבר לא רק מסמל את התפתחותה של העיר, אלא גם יוצק תוכן ממשי לסמלה של ביתר עילית.

"זמן אלול", הביא עמו משב רוח רוחני מרענן לעיר, עם היווסדם של שורה של ישיבות קדושות, ובהן מאות בחורי חמד, העוסקים בתורה ובחכמתה.

בכניסה לגבעה א' ברחוב רוז'ין בעיר נוסדה ישיבה לצעירים "שם עולם" דחסידי אמשינוב.

בצמוד למבנה ת"ת 'תפארת התורה' ברח' חיי יצחק בשכונת הגפן, נפתחה ישיבה לצעירים דחסידי לעלוב, ע"ש האדמו"ר רבי אברהם שלמה בידרמן זצוק"ל מלעלוב.

ישיבה לצעירים וישיבה גבוהה 'אהבת משה' דחסידי ברסלב, העתיקו את מושבן מירושלים לביתר עילית והן שוכנות עתה במבנה החדש שנבנה ברחוב קעניג שבשכונת הדס.

ישיבת ברכת משה מירושלים התאחדה עם ישיבת הדרת ירושלים ביתר עילית, ומונה כעת קרוב ל-200 תלמידים. הישיבה מתנוססת לתפארה ברח' כף החיים בשכונת הדס, ועל סדר יומה עומד סיום בניית היכל הישיבה, המפואר והמרווח, שיתן מענה לצפיפות הקשה, ובמקביל יפתור גם את בעיית העדר חדרי הלינה בפנימייה, שהפכו לחדרי שיעורים ולבתי מדרש.

ברח' חב"ד נחנכה ישיבה לצעירים 'נזר התלמוד', בראשות הרב יעקב כהן שליט"א.

הישיבה הגדולה ישיבת "ברכת מרדכי" לבני חו"ל, חנכה בזמן קיץ, במעמד גדולי ישראל, את משכנה החדש והמפואר ברח' הרב קעניג.

מכון תורני "פומבדיתא" חנך את משכנו החדש ברח' קדושת לוי בשכונת הגפן, וזאת נוכח הרחבת הפעילות בשנים האחרונות.

לצד הישיבות החדשות שנפתחו עתה, נרשם גידול מבורך גם במצבת התלמידים של הישיבות לצעירים שנפתחו בעיר לפני שנים, ובהן: קרלין סטולין, באיאן, סלונים, דרכי איש, מדרש יחיאל, תפארת יצחק ושערי תורה

ראש העיר, הרב מאיר רובינשטיין, שסלל את הדרך לפתיחתם של הישיבות החדשות, זכה לביקור מפתיע ונרגש של כ"ק האדמו"ר מאמשינוב שליט"א, אשר באופן נדיר הגיע לביקור במעונו שברח' הרב קעניג, בכדי להודות על פעליו הרבים לביסוס חיי התורה בעיר וייסוד מוסדות תורה וישיבות בעיר.