שבת ט' בכסלו תשפ"ג 03/12/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

הולנד: ועידה אירופאית תתכנס לקדם סיוע לאסירים יהודים

את הכינוס יזם ארגון "אלף", בראשות הרב לוי קנלסקי

ישראל כהנא כ"ב באייר תשס"ט - 16/05/2009 21:02
אלפי אסירים יהודיים ברחבי אירופה מקבלים תמיכה וסיוע נרחבים במגווןתחומים ע"י רבנים ואנשי דת מקומיים, אך הניסיון מוכיח כי בכל אלה אין די. לא אחתקורה שהרבנים המבקרים בבתי-הכלא לא מגיעים לידי הבנה מלאה עם רשויות הכלא בנושאים שונים, ומאידך לאתמיד הרב או איש הדת יודעים את זכויותיהם וסמכויותיהם מול הנהלות בתי הכלא.
 
לשם כך תיערך השבוע ועידה אירופאית לאנשי דת הנערכת מידי כשנתיים על-ידי ארגון הרווחה האירופאי 'אלף' בראשות הרבלויקנלסקי.
 
הוועידה תתקיים בסמוך לעיר האג שבהולנד, בחסות משרד המשפטים של ממשלת הולנד ובהשתתפותו של שר המשפטים ההולנדי ד"ר הירש באלין. בוועידה ישתתפו אישי ציבור, פעילי זכויות אדם ומשפטנים מהשורה הראשונהברחבי אירופה. לצידם, הבטיחו כבר את השתתפותםאישים חשובים נוספים 'באיחוד האירופאי' בבריסל, שופטים המכהנים 'בבית המשפטהאירופאי לזכויות אדם' הפועל בעיר שטרסבורג, ועוד.
 
הועידה צפויה לעסוק בנושאים רבים הקשורים לעצורים: כמו, חיזוקוביסוס מעמדם וסמכויותיהם של הרבנים ואנשי הדת בעיני שלטונות בתי הסוהר במדינותהשונות, וכן את הצורך לייעל את דרכי הפעולה הן ביחסי הרבנים עם האסירים היהודייםוהן בקשריהם עם מינהלות בתי-הכלא.
 
כמו כן הועידה תדון בייעול ושיפור הטיפול באסיריםיהודיים, פיתוח והפעלת תוכניות שיקום על-מנת לסייע לאסירים לצאת ממעגל הפשע, וכן שיקום וליווי האסיר, שיפור תנאיו וטיפול הולם בו - משימה ראשונהבמעלה המביאה גם לחברה טובה יותר. צורך זה הביא את הארגון להחלטה לקיים ועידהמיוחדת לדון בנושאים חשובים אלו, בהשתתפות רבנים ראשיים, רבני קהילות ואנשי דת, כמוגם שורה ארוכה של אישי-ציבור, עורכי-דין, משפטנים ופעילים בתחום זכויותאדם.

ארגון "אלף" –  ארגון הרווחה האירופאי – הינו ארגון הפועל בקרב היהודים הנמצאים מחוץ לקהילה יהודית מסודרת, וכן בקרב יהודים הנמצאים במצב מוגבל כמו: יהודים השוהים בבתי חולים, בתי אבות, בתי סוהר, מחנות צבא ומחנות פליטים ברחבי אירופה, ובקרב בני משפחותיהם.

יו"ר הארגון הרב לוי קנלסקי מסביר: "היעד העיקרי שלנו הוא לגרום לכך שהשלטונות במדינות השונות ייקחו אחריות על היהודי הנמצא במוסד עליו הם אחראיים, וירגישו מחויבות לספק לו את כל צרכיו. אנו גם פועלים להכנסת תוכניות שיקום לבתי הסוהר באירופה ולהרחבת תוכניות קיימות כמו: הפעלת כיתות חינוך, סידור תעסוקה בתוך בית הסוהר, מציאת מקומות תעסוקה במפעלים מחוץ לבית הסוהר ועוד.במסגרת הפעילות שלנו אנו עומדים בקשר עם הליגה הבין לאומית נגד גזענות ואנטישמיות (LICRA) המטפלת במקרים של אפליה על רקע אנטישמי".
 
עוד מוסיף הרב קנלסקי, כי לאחרונה יצר קשר עם בכירים באיחוד האירופאי במטרה לקדם חקיקת חוקים לטובת היהודים הנמצאים במוסדות ממשלתיים כמו: בתי סוהר, בתי חולים, בתי אבות מחנות פליטים ומחנות צבא, ולשכנע את מדינות האיחוד להעניק ליהודים אלה את צרכיהם הדתיים הלגיטימיים.