יום שלישי כ' באייר תשפ"ד 28/05/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

קשריו של כ"ק מרן אדמו"ר מלעלוב זצ"ל עם מחותנו שיבלחט"א כ"ק מרן אדמו"ר מויזניץ שליט"א

תמליל ארכיוני משיחתו של מרן האדמו"ר מלעלוב זצוק"ל ויבדלחט"א מרן האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א

יוחנן וייסברג י"א בתשרי תש"ע - 29/09/2009 16:35

קשר מיוחד במינו שרר בין שני הצדיקים: באדמו"ר מלעלוב זצוק"ל, ויבדלחט"א, כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א.

נכדו של כ"ק מרן אדמו"ר מויזניץ שליט"א,  רבי ישראל ארנסטר שליט"א נשא את בת כ"ק האדמו"ר מלעלוב זצ"ל לאשה, מאז התגבר הקשר המיוחד, המחותנים הרבו להפגש והחוו אותות חיבה גדולים איש לרעהו.

כותב השורות נכח פעם בביקור של כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א במעונו של כ"ק האדמו"ר מלעלוב זצ"ל, אין מילים לתאר את הכבוד והערכה שרחשו זה לזה, בפגישתם שח כ"ק האדמו"ר מויזניץ שליט"א מקירות לבו על מצב החינוך של הנוער החילוני, המדרדר לעבר פי פחת, ובקש בתחנונים ממחותנו ורעו, כ"ק האדמו"ר מלעלוב זי"ע, להעתיר בתפילה להשי"ת שיתבטל החינוך החילוני וישתפר המצב.

למערכת 'אתרוג' הגיע היום מסמך מאת אחד הגולשים הנאמנים, העתק מבטאון ויז'ניץ, ובו  שיחת קודש שהתקיימה בין המחותנים בעשרת ימי תשובה תשנ"ח, שתיים עשרה שנים ושבעה ימים לפני מועד פטירתו של האדמו"ר מלעלוב, ביוהכ"פ האחרון, הת'ש"ע..

התמליל המלא:

 יום ג' - בין כסה לעשור תשנ"ח:


לפני הצהריים  בא כ"ק האדמו"ר מלעלוב שליט"א לקודש פנימה לברכת השנים, כ"ק רבינו שליט"א קם לכבודו וכיבדו לשבת.


כ"ק רבינו שליט"א:
"המחותן שליט"א צריך לפעול בשמים, ס'זאל זיך אנהויבען א נייע וועלט, מ'זאל אוועק נעמען די שווערע מחלה, הרי המחותן יודע היטב מה צריך, ס'איז א שרעקליכע זאך, מענטשן ווערן צובראכן כשאך שומעים שיש חשש קל לאותה מחלה.

(האדמו"ר מויז'ניץ: "המחותן שליט"א (זצ"ל) צריך לפעול בשמים שיתחיל עולם חדש, שיקחו את המחלה הנוראית, המחותן ידוע היטב מה צריך, זה דבר נורא, אנשים נשברים כששומעים שיש חשש קל למחלה")


האדמו"ר מלעלוב:
"הרי אנו מתפללים אבינו מלכינו שלח רפואה שלימה לחולי עמך."


כ"ק רבינו שליט"א: תפילות פין ערליכע יודען הערט מען אויס, א וודאי.

(האדמו"ר מויז'ניץ: תפילות מיהודים יראים ושלמים שומעים וודאי)


וכיבדו כ"ק רבינו שליט"א לברך על היין, ואחר שבירך האדמו"ר מלעלוב בירך רבינו שליט"א ג"כ על היין.


ואיחל כ"ק רבינו שליט"א: "לחיים, א גמר חתימה טובה, אריכות ימים ושנים טובות, מ'זאל הערן גוטע בשורות, ס'דארף זיין שטארקע בשורות טובות!
אין א הייליגער טאג יום כיפור ווערט יעדער איינער נתעורר, מ'טאר דאס נישט א דערעך לאזן בלי לפעול ישועות, 'והסירותי מחלה מקרבך' דאס איז דער אַלֶף!, ולאחמ"כ יש לבקש על ענינים אחרים, ו'הסירותי מ'חלה מ'קרבך ר"ת מספר אלוקי"ם, די מחלה רח"ל איז מסטרא דדִין."

(האדמו"ר מויז'ניץ: איחל לחיים, גמר חתימה טובה, אריכות ימים ושנים טובות, שישמעו בשורות, חייבים בשורות טובות חזקות. ביום הקדוש מתעורר כל אחד, אסור לתת לזה לעבור בלי לפעול ישועות, 'והסירותי מחלה מקרבך' זה הדבר הראשון שיש לבקש, לאחמ"כ יש לבקש על עניניים אחרים, ו'הסירותי מ'חלה מ'קרבך ר"ת: מספר אלוקי"ם, המחלה היא מסטרא דדין).


האדמו"ר מלעלוב: "אנו אומרים להקב"ה 'רופא חולים'".


כ"ק רבינו שליט"א:
"רופא חולים הכוונה שהוא כל יכול, להביא רפואה לכל סוג של מחלה, 'וכול מאמינים שהוא כל יכול...'"


האדמו"ר מלעלוב:
"בשנים עברו היו מחלות שונות ומשונות וצדיקי הדור ביטלו אותן לגמרי..."


כ"ק רבינו שליט"א
:" דאס דארף דער מחותן זעהן, ס'זאל זיין 'בורא רפואות', רפואות חדשות, א נייע וועלט. דער מענטש איז נאר א מענטש, א בשר ודם, ורק הקב"ה יכול לחולל פלאות. "
(האדמו"ר מויז'ניץ: "זה מה שהמחותן חייב לראות שיהיה 'בורא רפואות, רפואות חדשות, עולם חדש. אדם הוא רק אדם, מבשר ודם, ורק הקב"ה יכול לחולל פלאות.")


האדמו"ר מלעלוב: "א-ל כביר לא ימאס תפילת רבים."


כ"ק רבינו שליט"א: "ויש להתפלל שיתקבלו לרחמים ולרצון כל התפילות."


האדמו"ר מלעלוב: "לצערנו יש לדורנו החסרון של שיחה ודיבור באמצע התפילה, והיה מן הראוי לעורר ע"כ תקנה חזקה לגדור הדבר בתוקף האיסור."


כ"ק רבינו שליט"א: "דאס דארף אויך דער מחותן זעהן צו מסדר זיין. שיותר ויותר אנשים יקבלו שכל ותבונה, שבשעת התפילה צריך להתפלל! אמרתי פעם לאחד יש לך עסקים חשובים לסדר בשב"ק באמצע התפילה? התיישב נא אחר התפילה ותסדר כל הענינים, ואל תלך הביתה 'קידוש מאכן' יחד עם כל הקהל. לא היה לו מה לענות לי... הדבר הזה איז א פוסטע תאוה, אהן א טעם, מה יש לו מזה שמדבר באמצע התפילה?! "

(האדמו"ר מויז'ניץ: גם את זה צריך המחותן לראות לסדר, שיותר ויותר אנשים יקבלו שכל ותבונה, שבשעת התפילה צריך להתפלל! אמרתי פעם לאחד יש לך עסקים חשובים לסדר בשב"ק באמצע התפילה? התיישב נא אחר התפילה ותסדר כל הענינים, ואל תלך הביתה לעשות קידוש יחד עם כל הקהל. לא היה לו מה לענות לי... הדבר הזה הינו תאווה מגושמת, בלי שום טעם, מה יש לו מזה שמדבר באמצע התפילה?!)


האדמו"ר מלעלוב: "בשם צדיקים אמרו, 'אם החרש תחרישי בעת הזאת' - בעת התפילה - 'רווח והצלה יעמוד ליהודים!' תהיה הצלה והרווחה לכלל ישראל."


כ"ק רבינו שליט"א: "יעזור השי"ת שאכן יהא כדברים האלה, דער מחותן זאל זיך אוועק לייגען מיטן גאנצן כח ס'זאל אזוי זיין! "

(האדמו"ר מויז'ניץ: "שהשם יעזור שאכן יהא כדברים האלה, שהמחותן יפעל בכל הכוחות שכך יהיה.")


וברכו כ"ק רבינו שליט"א בברכת השנים, גמר חתימה טובה, וקם ללוותו עד פתח הבית, ונפרדו לשלום.