יום שלישי כ' באייר תשפ"ד 28/05/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

האות הראשונה בספר התורה של 'בית התבשיל' נכתבה ע"י האדמו"ר לפני פטירתו

3 ימים טרם הסתלקותו הפתאומית, כ"ק אדמו"ר מלעלוב זצוק"ל כתב במערת המכפלה אות ראשונה בספר תורה

יוחנן וייסברג י"א בתשרי תש"ע - 29/09/2009 13:56

כ"ק מרן אדמו"ר מלעלוב זצוק"ל, שעלה ונתעלה לשמי מרום בליל יום הכיפורים האחרון, כתב במערת המכפלה שלושה ימים טרם הסתלקותו הפתאומית, את האות הראשונה בספר התורה של כלל ישראל, שיוכנס לאוהל אברהם אבינו במערת המכפלה, ביוזמת 'בית התבשיל'. 


ספר תורה של כלל ישראל, שיוכנס לאוהל אברהם אבינו במערת המכפלה. המיזם המיוחד: 'אות חיים' – מאפשר לכל יהודי, להיות שותף בספר תורה המאחד את עם ישראל, בכתיבת 'אות לכל נפש'. זו יוזמה ייחודית של 'בית התבשיל', המבטאת את ההליכה בדרכי החסד של אברהם אבינו ע"ה.


ספר התורה המיוחד, נועד לכלול את כל כלל ישראל במצוה רבה של "ועתה כתבו לכם את השירה הזאת", ב"ספר תורה של אברהם אבינו",  שיוכנס לאוהל אבי האומה במערת המכפלה אשר בחברון. הרעיון הוא שכל יהודי, 'אות לכל נפש', יטול חלק  בספר התורה המאחד את כלל ישראל. זוהי זכות נדירה, לשלב את המצוה מן התורה, כאשר ספר התורה המיוחד הזה, יישאר כמו 'קמיע' תמידי לזכותו של כל כותב, בהיכלו של אברהם אבינו במערת המכפלה. 


סגולת כתיבת ספר התורה, השלובה בחסד והאכלת רעבים, סגולה היא להוושע בכל העניינים, בריאות ופרנסה, זיווג הגון, נחת מהילדים וכל אדם לדברים שהוא צריך להוושע בהם.

 

בליל י"ג מידות של רחמים, לפני שעבר לפני התיבה באמירת הסליחות "שלוש עשרה מידות של רחמים" בקבר רחל אמנו, הגיע כ"ק האדמו"ר מלעלוב זצוק"ל למערת המכפלה, להתפלל על הכלל והפרט. מיד אחרי עלותו במדרגות, תיכף בכניסתו אל המקום, העתיר בתפילה מקירות הלב, עבור התורמים ל'בית התבשיל', להצלחה בכל העניינים ולגמר חתימה טובה. אחר, נכנס האדמו"ר זצוק"ל להיכל אברהם אבינו, שהוא עמוד החסד ומקור החסד, נטל את הנוצה לידו, והתיישב בחרדת קודש לכתוב את האות הראשונה בספר התורה.

 

מאות יהודים, חסידים ואנשי מעשה וגם רבים מ'עמך', עמדו נרגשים ונפעמים לחזות איך האדמו"ר כותב בדחילו וברחימו אות, בספר האמור לאחד את עם ישראל סביב מצוה זו של "ועתה כתבו לכם את השירה הזאת". האדמו"ר זצוק"ל האציל ברכתו לכל המשתתפים והגיש סכום כסף נכבד, להצלחת הפרויקט החשוב הזה, המשלב את מצות כתיבת ספר תורה אל מקום מנוחת אברהם אבינו, עם חסד והאכלת עניים, בדרכו של אברהם אבינו. 


לאחר מכן, פצח כ"ק מרן האדמו"ר מלעלוב זצוק"ל בשיר של ערגה ודביקות: "י'ה זכות אבות יגן עלינו", כאשר כל הקהל הקדוש שר יחד עמו בהתרגשות ובהתעוררות. 


כידוע, ערב יום הכיפורים עוד חילק האדמו"ר זצוק"ל עוגות "לקח" להמוני חסידים ומעריצים בבית מדרשו בבני ברק ואיחל שנה טובה. 


סמוך לפני התקדש יום הכיפורים, הגיש לפני האדמו"ר זצוק"ל, הגבאי הנאמן המשמש בקודש הרה"ח רבי שמחה קרקובסקי, העומד בראש 'בית התבשיל', את רשימת התורמים למען 'בית התבשיל' והרבי זצוק"ל האציל ברכת קדשו בהתרגשות. 


בליל יום הכיפורים עבר האדמו"ר זצוק"ל לפני התיבה באמירת "כל נדרי" וחתם אותה כנהוג בברכת "שהחיינו" בהתרגשות רבה. אחרי תפילת ערבית, בה נאמר גם 'וידוי', חש קשיי נשימה ונכנס לביתו. שלא כהרגלו, לא הכין מים לנטילת ידיים שחרית. קרא קריאת  שמע שעל המיטה ועלה על יצועו. כעבור רגעים אחדים נכנס הגבאי הראשי והמשמש בקודש הנאמן רבי שמחה קרקובסקי, שהוא ראש 'בית התבשיל' אל חדרו של הרבי וגילה לחרדתו כי הרבי נסתלק במיתת נשיקה. מיטתו של הצדיק הוצבה בחדרו הסמוך להיכל בית מדרשו כל יום הכיפורים.  רבבות בבני ברק ובירושלים, ליוו את הצדיק במוצאי היום הקדוש להר הזיתים. 


בימים אלה, מצטרפים רבים לכתיבת ספר התורה הקדוש שהוא התחיל בו, שיהיה מעתה גם לעילוי נשמתו הטהורה. כדי לאפשר לכל חפץ להצטרף כבר בימי ה'שבעה", נפתח מוקד 'אות לכל נפש' בטלפון: 1800350535.

 

 
משה גולדשטיין - בית התבשיל
 [צלם]
משה גולדשטיין - בית התבשיל
 [צלם]
משה גולדשטיין - בית התבשיל
 [צלם]
משה גולדשטיין - בית התבשיל
[צלם]
משה גולדשטיין - בית התבשיל
[צלם]