יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

הרה"ח מנחם דוד קוסטינר זצ"ל הלך לעולמו

הרה"ח ר' מנחם דוד קוסטינר זצ"ל הוא גיסו של יבדל"ח האדמו"ר מסערט ויז'ניץ שליט"א

יוחנן וייסברג ו' בתשרי תש"ע - 24/09/2009 18:13

אבל בחסידות סערט ויז'ניץ עם היוודע הבשורה המרה בדבר הסתלקותו של אחד מראשי חצר סערט ויז'ניץ, החסיד הרב מנחם דוד קוסטינר ז"ל אשר הלך לעולמו לפני מס' שעות כשהוא בגיל 74.


המנוח נולד ברומניה, וכשעלה לארץ היה מראשוני התלמידים של מורו ורבו, כ"ק האדמו"ר בעל המקור ברוך מסערט ויז'ניץ זי"ע, שאיתו אף פתח את הישיבה הק' ברחוב ביל"ו.

את בת החסיד, ר' שלום עוזר ברוין ז"ל חותן כ"ק מרן אדמו"ר מסערט ויזניץ שליט"א, נשא לאשה בהגיעו לפרקו ובנה את ביתו לתפארה.

אחד מנכדיו סיפר ל'אתרוג', שהמנוח היה ידוע כמקפיד עד מאד על ממון חברו, שנים רבות כיהן כגזבר משרד העבודה והרווחה וקידש שם שמים בהקפדתו על ממון שאינו שלו.

במשך רבות בשנים כיהן ביד רמה כגבאי בית המדרש המרכזי ברמת ויז'ניץ בחיפה, היה אהוב על הקהל כולו, כשכל אחד ראה בו כידיד ואוהב. כמו כן, היה איש אמונו ומנהל הכספים של גיסו, כ"ק מרן האדמו"ר מסערט ויז'ניץ שליט"א.

כן, היה בעל תפילה בחצר הקודש והתפלל ברגש רב, במתיקות עצומה, ורבים מתושבי העיר חיפה היו נוהרים לשמוע את תפילתו.

בחצי שנה האחרונה חלה במחלה הנוראה ה"י, אך בכל התקופה ניהל את בית המדרש כרגיל.

בשבועות האחרונים נחלש, וכוחו לא עמד לו  ללכת לבית המדרש, ובליל ראש השנה עלו אליו במשך שעתיים קהל חסידי סערט ויז'ניץ לברכו בברכת שנה טובה.

אמש ביקרו גיסו, האדמו"ר מסערט ויז'ניץ שליט"א, שדרש בשלומו, בשעות המאוחרות יותר החל ערפול לאופפו,, בני משפחתו ששהו סביבו שמעו אותו מזמר בלחש ניגוני שבת וניגוני השתוקקות.

היום בבוקר חלה לפתע הדרדרות קלה והוזעק רופא למיטתו, הרופא שבדק אותו טען שמצבו יציב, אך אחרי כמה דקות חלה הדרדות נוספת ומיד הוזעקו בני המשפחה.

כן, הגיע למעמד גיסו, כ"ק האדמו"ר שליט"א, וקרא עימו את  קריאת שמע ופסוקי הווידי, כשהמנוח השיב את נשמתו ליוצרו על מיטתו בביתו,זכות גדולה על-פי ספרי הקבלה.

ההלוויה יצאה מביהמ"ד הגדול דחסידי סערט ויז'ניץ ברמת ויז'ניץ בחיפה לעבר בית העלמין בחיפה.

ת.נ.צ.ב.ה

אהרן ברוך ליבוביץ - ארכיון סערט
מודעת האבל [צלם]

אהרן ברוך ליבוביץ - ארכיון סערט
תמונות המנוח [צלם]
אהרן ברוך ליבוביץ - ארכיון סערט
 [צלם]
אהרן ברוך ליבוביץ - ארכיון סערט
 [צלם]
אהרן ברוך ליבוביץ - ארכיון סערט
 [צלם]
אהרן ברוך ליבוביץ - ארכיון סערט
 [צלם]