יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

שיא מבקרים בקבר רחל אמנו

אלפים צעדו רגלית ממחסום גילה עד למתחם הקבר, לאחר שהחניון התמלא עד אפס מקום

יוחנן וייסברג ו' בתשרי תש"ע - 24/09/2009 16:37
בימים האחרונים מקבלים בשמחה רבבות אנשים את הידיעה על פתיחת מתחם קבר רחל לגישה עם רכבים פרטיים. האפשרות הנוחה גורמת לאלפים לנהור לעבר קברה של רחל אמנו לשפוך שיח ולהעתיר בתפילה ובתחנונים.

בכל שנה נוהרים אלפים לעבר קבר רחל בעשרת ימי התשובה, אך את הנהירה ההמונית שיש בימים האחרונים לא זוכרים באגודת "יש שכר פעולתך". משיחה שערך כתב "אתרוג" עם ראשי האגודה, מתברר כי אתמול לבד הגיע לקבר רחל יותר מ-15,000 אנשים לשפוך שיח.
 [צלם]

בשעות הצהריים הגיע כ"ק האדמו"ר מקרלין שליט"א, מלווה בעשרים וחמשה אוטובוסים מלאים ועוד עשרות רכבים וטנדרים. מאחר והיה עומס רב במתחם, מנעו אנשי הצבא מהקהל להיכנס לקבר ועיכבו את עשרות הרכבים והאטובוסים מלהכנס למתחם.

הגעגועים הגדולים ל"מאמע רחל" גרמו לקהל הרחב להתחיל לנהור רגלית עד למתחם הקבר, ומנכ"ל משרד לבטחון פנים, יוסי פלד, שהיה נוכח במקום, לא האמין למראה עיניו: לא פחות מאלף וחמש מאות איש צעדו רגלית מהמחסום עד למתחם קבר רחל.

בלילה הגיעו לקבר רחל המוני חסידי לעלוב בראשות כ"ק האדמו"ר מלעלוב שליט"א.
 [צלם]

באגודת יש שכר לפעולתך אומרים שבתקופה האחרונה רואים עוד דבר שלא ראו עד לאחרונה: ציבור חילוני מתחיל להגיע למקום להתפלל ולהתקרב להשי"ת. כן הם צופים שהנהירה ההמונית תגבר בימים הקרובים.