יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

גם השנה: אתרוג יווני בסקוירא

למרות היערות שנכחדו ביוון, הצליחו אחד מחסידי סקוירא לאתר אתרוג מהודר עבור האדמו"ר שליט"א

יוסף פפר, ניו-יורק ו' בתשרי תש"ע - 24/09/2009 16:16
גם השנה יזכה כ"ק האדמו"ר מסקוירא שליט"א לברך בחג הסוכות על אתרוג שמוצאו מיוון, לאחר שאחד מחסידיו התאמץ ומצא אתרוג כבקשת האדמו"ר.
 
אתרוג יווני היה פעם מהמשובחים בשוק. עשרות רבנים ואדמו"רים הקפידו להשתמש דווקא עם אתרוג יווני ולקיים בו את מצוות ארבעה מינים בימי חג הסוכות.
 
ברבות השנים, מסיבות שונות, הפסיקו לגדל אתרוגים ביוון, ובמקביל החלו לגדל אתרוגים מהודרים בכל רחבי העולם. כיום נותרו ביוון עצים בודדים בלבד של אתרוגים.
 
השנה היה חשש גדול שהמסורת של אתרוגי יון תסתיים, לאחר שבחודשים האחרונות אירעו ביון שריפות ענק שגרמו לאיבוד רבבות דונמים של עצים ויערות.
 
 [צלם]
בין האדמו"רים המקפידים לברך דווקא על אתרוג יווני, הוא כ"ק האדמו"ר מסקוירא שליט"א. לאור זאת, החליט אחד מתושבי שיכון סקוירא ומחשובי החסידים, הרב מאיר י. קנאבלעך שליט"א, לעשות הכל כדי להביא אתרוג יווני לרבו ולגרום לו נחת רוח.
 
לאחר מאמצים רבים נסע הרב קנאבלעך ליון, שם מצא עץ אחד עליו גדלו אתרוגים מהודרים. שמחתו של החסיד הנלהב הייתה ללא גבול, על-כך שבזכותו רבו יזכה שוב השנה לברך את אתרוג מהודר ממדינת יון, כמנהג בית אבותיו הקדושים.
 1. 1. esrog
  moshe muller 25/09/2009 07:22
  very intersting