יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

רבני קהילת מחזיקי הדת בסיור מיוחד ביקבי חברון ובקבר האבות

רבני בית הדין לכשרות של בעלזא ביקרו ביקבי חברון והשתתפו במעמד הפרשת תרומות ומעשרות

יוחנן וייסברג ו' בתשרי תש"ע - 24/09/2009 14:11

רבני בית הדין המיוחד לענייני כשרות שע"י קהל מחזיקי הדת דחסידי בעלזא, ביקרו אתמול ביקבי חברון שבאזור התעשייה בקרית ארבע - חברון.

ביקור התחיל בסיור במפעל, שם בדקו רבני הבד"ץ את תהליך הבציר, החל מקליטת הענבים וסחיטתם עד להגעת היין והמיץ אל החביות. רבני הבד"ץ קיבלו תדרוך מיוחד על כל תהליך פס היצור מהחל ועד כלה.

לאחר מכן התקיים מעמד הפרשת תרומות ומעשרות. מנכ"ל היקב ר' יעקב שלום קליין בירך את הברכה בהתרגשות מיוחדת ובמעמד רב-רושם אמר את הנוסח המיוחד לתרומות ומעשרות. אלפי ליטרים יין נשפכו לעיני כל הנוכחים. מנכ"ל היקב ציין את ההתרגשות המיוחדת על הזכות שנפלה בחלקו לקיים מצוות הפרשת תרומות ומעשרות בהידור שכזה.

אחרי מעמד הפרשת תרומות ומעשרות נכנסו חברי הבד"ץ, יחד עם הרב מרדכי בריסק יו"ר הקהילה, לחדר ההנהלה לברכת 'לחיים', שם גם קיבלו חברי הבד"ץ עדכונים מיוחדים על כל הנעשה והנשמע ביקבי חברון, וסיימו את הביקור באולמי המילוי שם עקבו אחרי תהליך מילוי היין בבקבוקים.

חברי הבד"ץ הביעו בגמר הביקור התפעלות מיוחדת מההקפדות וההידורים תחתם מתנהל כשרות היקב וכאמור תחת פיקוח הרבנים. בסיום בגמר הסיור פנו המשלחת בראשותם של חברי הבד"ץ וההנהלה למערת המכפלה לתפילה ובקשה, אליהם גם נלוו כל צוות ההנהלה ביקב.

במערכת המכפלה שפכו שיח לאדון כל לגמר חתימה טובה, באולם יצחק התפללו תפילת מנחה ואמרו מזמורי תהילים. משם פנו לעבר קבר רחל אמנו, בקבר רחל אמרו מזמורי התהילים בהשתפכות הנפש לישועתן של ישראל.

 
 
שפיכת התרומות ומעשרות [צלם]
שפיכת התרומה [צלם]
 
 
 
מעמד הפרשת תרומות ומעשרות [צלם]
 
מנכ"ל היקב עם הרב טרויבע שליט"א [צלם]
מנכ"ל היקב עם הרב הורוויץ שליט"א [צלם]
 
לחיים.  בעל היקב עם הרב מרדכי בריסק  [צלם]
 
ישראל מורנו אחראי בציר [צלם]
 
הרב זיגלמן שליט"א מפקח היקב [צלם]
 
 
הגרח''ד שובקס שליט"א בסיור במפעל [צלם]
בלחיים אחרי הפרשת תרומות ומעשרות [צלם]
הרבנים במערת המכפלה [צלם]
הרבנים במערת המכפלה [צלם]
הרב מרדכי בריסק שליט"א בתפילה בקבר אברהם אבינו [צלם]