יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

ברוך דיין האמת: הרב אליהו דבוש זצ"ל

ראש מוסדות "אלקבץ" בצפת הגיע לשמחת אירוסי בנו בירושלים, עבר התקף לב ונפטר בדרכו לבית החולים

ישראל כהנא ה' בתשרי תש"ע - 23/09/2009 22:55
אסון כבד: הרב אליהו דבוש ז"ל, ראש מוסדות התורה "אלקבץ" בעיר צפת, נפטר הערב (ד') בעת שהגיע לשמחת אירוסי בנו בשכונת רמות בירושלים. בן 54 היה בפטירתו. הוא הותיר אחריו 10 ילדים.

הערב הגיע הרב דבוש להשתתף בשמחת אירוסי בנו בשכונת רמות בירושלים. עם כניסתו לבית הורי הכלה, חש הרב דבוש ברע. כונני "איחוד הצלה" שהגיעו למקום במהירות, זיהו כי הוא לקה בהתקף לב קשה.

ניידת מד"א שהגיעה למקום העבירה את הרב דבוש לבית החולים, אולם בדרך אירע לו דום לב ומותו נקבע באמבולנס, למגינת לב בני משפחתו, מכיריו ותלמידיו הרבים.

הרב דבוש ז"ל הקים לפני שנים את מוסדות "אלקבץ" בצפת, על-שם רבי שלמה הלוי אלקבץ זי"ע. מאות ילדי העיר צפת מתחנכים במוסד החינוכי שהקים ועוד עשרות בחורים ואברכים לומדים בישיבה לצעירים ובכולל שהקים בעיר. הרב דבוש עסק גם בהפצת תורה ויהדות ורבים השיב מעוון.